Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2020, 13:07

Ninja podobno dostał 20-30 milionów dolarów za przejście do Mixera

Stacja CNN donosi, że popularny streamer Tyler Blevins (Ninja) otrzymał 20-30 milionów dolarów od firmy Microsoft za porzucenie platformy Twitch na rzecz rozwijanego przez koncern z Redmond Mixera. Jest to podobno największa umowa tego typu, jaka kiedykolwiek została zaoferowana streamerowi.

20-30 milionów dolarów - tyle podobno dostał Ninja za porzucenie Twitcha. - Ninja podobno dostał 20-30 milionów dolarów za przejście do Mixera - wiadomość - 2020-01-28
20-30 milionów dolarów - tyle podobno dostał Ninja za porzucenie Twitcha.

Latem zeszłego roku popularny streamer Ninja (Tyler Blevins) zakończył współpracę z platformą Twitch i przeszedł do konkurencyjnego Mixera, rozwijanego przez koncern Microsoft. Jego decyzja odbiła się szerokim echem w świecie elektronicznej rozrywki. Od początku było jasne, że internetowy gwiazdor otrzymał atrakcyjny kontrakt, ale wówczas nie było wiadomo, o jakiej kwocie mowa. Światło na tę kwestię rzucają najnowsze doniesienia CNN, według których celebryta dostał od giganta z Redmond 20-30 milionów dolarów.

Liczba została przedstawiona przez niejakiego Justina Wardena - prezesa firmy marketingowej Ader, który podobno posiada wiedzę na temat omawianej sytuacji. Umowa ma obejmować kilkuletnią współpracę, a wspomniana kwota podobno jest najwyższą, jaka kiedykolwiek została zaoferowana streamerowi w zamian za ekskluzywność. Warto odnotować, że rewelacje nie zostały potwierdzone przez agencję współpracującą z Tylerem Blevinsem (Loaded).

Czy 20-30 milionów dolarów to dużo dla Ninjy? Raczej tak, jeśli wziąć pod uwagę, że w 2018 r. jego roczne zarobki wyniosły około 10 mln „zielonych”.

Warto też przypomnieć, że Tyler Blevins nie był jedynym streamerem, który opuścił Twitch na rzecz konkurencji. W tej grupie znajdziemy również Jeremy’ego „Disguised Toast” Wanga (przeszedł do Facebook Gaming), Michaela „Shrouda” Grzesieka (podobnie jak Ninja wybrał Mixer), Soleila „Ewoka” Wheelera (również Mixer) czy Rachell "Valkyrae" Hofstetter (obecnie streamuje wyłącznie na platformie YouTube).

  1. Twitch - strona oficjalna
  2. Mixer - strona oficjalna