Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2020, 12:55

EVE Online - 30 tys. dolarów za sprzedaż wirtualnego statku

Gold Magnate z produkcji EVE Online może być najdroższym wirtualnym statkiem kosmicznym w historii gier. Został sprzedany za przeszło 30 tys. dolarów. Co więcej, cała kwota przeznaczona zostanie na pomoc Australii.

Przed Wami Gold Magnate - statek wart 160-letniej subskrypcji w EVE Online. - EVE Online - 30 tys. dolarów za sprzedaż wirtualnego statku - wiadomość - 2020-01-28
Przed Wami Gold Magnate - statek wart 160-letniej subskrypcji w EVE Online.

Scott Manley - znany szkocki naukowiec oraz youtuber - został nowym właścicielem niezwykle rzadkiego statku Gold Magnate z gry EVE Online. Na zakup przeznaczył jeden milion wirtualnej waluty (PLEX), czyli równowartość ok. 33 tysięcy dolarów (prawie 130 tys. zł). Za tę kwotę mógłby wykupić subskrypcję w EVE Online na kolejne 160 lat! Najważniejsze jest jednak to, że cała suma trafi do Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca i zostanie przeznaczona na pomoc Australii.

Statek został wystawiony na aukcję przez Kelona Darklighta, który zdobył go podczas wydarzenia EVE Fanfest w 2016 roku. Złoty Magnat to trudno dostępna, limitowana maszyna. Większość modeli tego statku uległa zniszczeniu, w tym momencie w grze dostępne są tylko dwie takie jednostki. Nic dziwnego, że Manley już zastanawia się, jak przenieść zdobycz w bezpieczne miejsce.

Twórcy gry EVE Online postanowili przyłączyć się do zbiórki na pomoc Australii w walce z pożarami buszu. Firma CCP Games utworzyła wydarzenie w PLEX for GOOD, podczas którego można było organizować aukcje oraz robić donacje w wirtualnej walucie. Organizatorzy zamienią uzyskane w ten sposób środki na prawdziwe pieniądze, które najpierw trafią do Czerwonego Krzyża w Islandii, a następnie do australijskiego stowarzyszenia.

Czerwony Krzyż wspiera poszkodowanych w pożarach w Australii. - EVE Online - 30 tys. dolarów za sprzedaż wirtualnego statku - wiadomość - 2020-01-28
Czerwony Krzyż wspiera poszkodowanych w pożarach w Australii.

To kolejna edycja PLEX for GOOD. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w roku 2005, niosąc pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Oceanie Indyjskim. Na przestrzeni lat miało miejsce kilkukrotnie, dzięki czemu gracze przekazali na cele charytatywne przeszło 470 tysięcy dolarów. Także i tym razem społeczność EVE Online okazała się niezawodna i sama zaproponowała uruchomienie wydarzenia twórcom gry. Australia walczy z ogromnymi pożarami od września zeszłego roku - zbierają one tam straszne żniwo. Szacuje się, że w ich wyniku życie straciło 29 osób oraz niezliczona liczba zwierząt. Ogień strawił już przeszło 10 milionów hektarów ziemi.

Warto wspomnieć, że nie jest to jedyna tego typu akcja związana z pożarem buszu. Do 23 stycznia na stronie Humble Bundle można było zakupić paczkę gier, a uzyskany z nich dochód trafi do Australii.

  1. EVE Online - poradnik dla początkujących
  2. Oficjalna strona gry EVE Online