Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2020, 13:50

autor: AlexB

Streamer spłacił kredyt studencki swojej mamy

Aydan Conrad, profesjonalny streamer, gracz Fortnite i członek esportowej organizacji Ghost Gaming zrobił przyjemną niespodziankę swojej mamie. Spłacił za nią kredyt studencki.

W sieci nie brakuje osób, które nie darzą zbyt wielkim poważaniem streamerów i profesjonalnych graczy, zwłaszcza specjalizujących się w Fortnite: Battle Royale. Nierzadko kojarzą się oni z bardzo ekspresyjnym zachowaniem i robieniem momentami niezbyt przemyślanych rzeczy mających na celu zabawienie widzów, czego przykładem może być Jarvis Kaye. Czasem jednak są oni bohaterami podnoszących na duchu i sympatycznych historii. Tak jest w przypadku Aydana Conrada, 20-latka z Ohio, członka organizacji esportowej Ghost Gaming i prowadzącego duży kanał na platformie Twitch, zajmującego się zawodowo grą w Fortnite.

Ayden Conrad postanowił poświęcić część zarobionych przez siebie pieniędzy na pomoc mamie. - Streamer spłacił kredyt studencki swojej mamy - wiadomość - 2020-01-28
Ayden Conrad postanowił poświęcić część zarobionych przez siebie pieniędzy na pomoc mamie.

Conrad raczej nie narzeka na brak pieniędzy. Na samych tylko turniejach, w których do tej pory brał udział, zarobił blisko 130 tysięcy dolarów. Do tego dochodzą jeszcze wpłaty od zawsze chętnej do podzielenia się swoją gotówką, blisko półtoramilionowej widowni. Streamer nie zamierzał jednak zatrzymywać swoich dochodów wyłącznie dla siebie. Otóż postanowił on spłacić kredyt studencki swojej mamy. Nie tylko zebrał wymagane środki, ale również załatwił wszelkie formalności.

Aydan poinformował swoją rodzicielkę o całej akcji telefonicznie podczas streamu. Ta początkowo nie mogła uwierzyć w zaistniałą sytuację, lecz później, gdy zrozumiała, że to prawda, nie kryła swojego wzruszenia, podobnie zresztą jak sam Conrad. Wszystko skończyło się na gorących podziękowaniach dla społeczności, która umożliwiła to przedsięwzięcie. Całą tę sytuację można obejrzeć tutaj i tutaj.

Zabawa w Fortnite może czasem doprowadzić do dobrego uczynku. - Streamer spłacił kredyt studencki swojej mamy - wiadomość - 2020-01-28
Zabawa w Fortnite może czasem doprowadzić do dobrego uczynku.

Nie wiadomo dokładnie, jaką kwotę musiał zwrócić Aydan Conrad za swoją matkę. Biorąc jednak pod uwagę, jaki średni dług mają Amerykanie między 35 a 49 rokiem życia z zaciągniętym kredytem studenckim, było to około 40 tysięcy dolarów. Warto w tym momencie zauważyć, że pożyczki te są generalnie dużym problemem jeśli chodzi o mieszkańców USA. Zgodnie z najnowszymi danymi tamtejszego departamentu edukacji (via Polygon), aż 42,9 miliona obywateli ma łącznie 1,5 biliona dolarów długu z tytułu kredytów studenckich. Ta kwestia jest często podnoszona podczas rozkręcającej się powoli kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych.

  1. Oficjalna strona gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale – poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.