Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 października 2017, 11:59

Night in the Woods doczeka się wersji mobilnej

Studio Infinite Fall poinformowało, że pracuje nad mobilną wersją Night in the Woods, czyli wysoko ocenianej przygodówki, która w lutym tego roku zadebiutowała na PC i PlayStation 4.

Na wersję mobilną poczekamy do przyszłego roku. - Night in the Woods doczeka się wersji mobilnej - wiadomość - 2017-10-25
Na wersję mobilną poczekamy do przyszłego roku.
MOBILNE NIGHT IN THE WOODS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Infinite Fall
  2. Wydawca: Finji
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Data premiery: 2018 r.

Night in the Woods, czyli wyśmienita przygodówka studia Infinite Fall, doczeka się wersji mobilnej. Autorzy właśnie zapowiedzieli konwersję projektu na swoim koncie Twitter i poinformowali, że ukaże się ona w przyszłym roku. Na razie nie podano, na jakie konkretnie systemy trafi.

Przypomnijmy, że Night in the Woods zadebiutowało na PC oraz konsoli PlayStation 4 w lutym tego roku. Gra została bardzo ciepło przyjęta. Według serwisu Metacritic wydanie pecetowe ma obecnie średnią ocen na poziomie 88%. Produkcja przypadła do gustu również naszemu recenzentowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

Night in the Woods powstało dzięki hojności graczy, którzy w 2013 roku wsparli autorów podczas zbiórki zorganizowanej w serwisie Kickstarter. Cel minimalny, ustalony na poziomie 50 tysięcy dolarów, udało się osiągnąć w ciągu raptem 26 godzin. Ostatecznie akcja zakończyła się na kwocie ponad 200 tys. dolarów.

Zgromadzenie dodatkowych środków mocno przysłużyło się projektowi. Autorzy byli w stanie zatrudnić dodatkowego animatora, co poprawiło jakość grafiki. Ponadto zaangażowano znanego z kultowego Canabalta dewelopera Adama Saltsmana do opracowania minigry w konwencji roguelike, w którą można zagrać w Night in the Woods za pośrednictwem laptopa jednej z postaci.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Night in the Woods – Twin Peaks spotyka Cartoon Network