Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2018, 19:05

autor: Ender

Niespodziewana aktualizacja Metal Gear Solid V pozwala wcielić się w Quiet w trybie wieloosobowym

Po ponad roku od ostatniej łatki, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain otrzymało nową aktualizację. Pozwala ona w trybie wieloosobowym wcielić się w Quiet, skąpo ubraną snajperkę, która jest jedną z bohaterek głównej kampanii tytułu. Na graczy czekają także dodatkowe poziomy trudności oraz bronie w trybie multiplayer.

Po trzech latach od premiery na konsolach oraz PC, a także roku od ostatniej łatki, gra Metal Gear Solid V: The Phantom Pain otrzymała właśnie nową aktualizację, oznaczoną numerem 1.17, która skupia się na trybie multiplayer. Największą wprowadzoną nowością jest z pewnością grywalna postać Quiet, a więc skąpo ubranej specjalistki od broni snajperskich przedstawionej w głównej kampanii gry. Możemy teraz pokierować nią bezpośrednio, infiltrując bazy innych graczy. Bohaterka bezszelestnie i błyskawicznie przemieszcza się pomiędzy kolejnymi celami, a także bez problemu skacze na duże wysokości. Skutecznie okrywając się przed wzrokiem przeciwników potrafi także szybko dobiegać do wrogów i eliminować ich z pola walki. Warto zaznaczyć, że na razie nie zmienimy domyślnego kostiumu Quiet ani w żaden sposób nie zmodyfikujemy jej wyglądu.

Aktualizacja wprowadza także kilka kolejnych broni, które możemy opracowywać w naszej bazie. Są to niewidziane wcześniej modele karabinów snajperskich, generatory ciemnej materii oraz tarcze energetyczne. Twórcy dodali także dwa nowe poziomy trudności w eventach infiltracyjnych (łatwy oraz trudny). Ten drugi pozwoli nam zdobyć znacznie więcej punktów oraz zasobów niż zazwyczaj.

Przebudzenie Konami oraz ponowne zainteresowanie producentów grą, zwłaszcza po fiasku, jakim było Metal Gear Survive, może być związane z jakimiś nadchodzącymi zapowiedziami dotyczącymi przyszłości serii. Być może dowiemy się czegoś więcej na nadchodzących targach gamescom.

  1. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – kompendium wiedzy
  2. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – recenzja gry
  3. Oficjalna strona gry