Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2018, 21:15

autor: Ender

Fortnite z aktualizacją zawartości 5.10 - nowa broń i pierwsze urodziny gry

Firma Epic Games wypuściła kolejną łatkę do Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Na graczy czekają liczne zmiany w balansie rozgrywki, nowa broń, powrót ulepszonego trybu Plac zabaw, a także nagrody i niespodzianki związane z pierwszymi urodzinami gry.

Zbliżają się pierwsze urodziny Fortnite, z tej okazji Epic Games przygotowało kolejną obszerną aktualizację dla Fortnite i Fortnite: Battle Royale, oznaczoną numerem 5.10. Tym razem na graczy czeka nowa broń, powrót ulepszonego trybu Plac Zabaw, liczne zmiany w sile rażenia, sposobie działania ekwipunku, a także wytrzymałości materiałów budowlanych. Fani otrzymają także nowe misje fabularne oraz atrakcje w trybie Ratowanie Świata.

Urodziny #Fortnite1st (tryb Battle Royale i Ratowanie Świata)

Z okazji pierwszych urodzin Fortnite, Epic przygotowało unikalne niespodzianki. W świecie gry ukryte zostały kawałki tortu (+5 pkt. zdrowia i +5 pkt. tarczy), a także specjalne wyzwania. Po ukończeniu trzech misji odblokowujemy nową emotkę, graffiti lub plecak. Okolicznościowe przedmioty wykupimy również za talony, które otrzymujemy po znalezieniu wspomnianego już ciasta. W trybie Ratowanie Świata czekać będzie także nowy urodzinowy wątek fabularny. Po jego ukończeniu otrzymamy kolejną postać, którą jest Ramirez z Brygady Urodzinowej (legendarny wariant skórki Sierżanta).

Nowa broń (tryb Battle Royale)

Twórcy wprowadzają kompaktowy pistolet maszynowy (epicka i legendarna rzadkość, lekka amunicja, bazowe obrażenia 23-24 punkty). Jest to szybkostrzelna broń z magazynkiem na 50 naboi, świetnie nadającą się do walki na bliskiej odległości. Przy użyciu ośmiu kul i w zaledwie 0,2 sekundy jesteśmy w stanie usunąć z jego pomocą oponenta. Pistolet świetnie nadaje się także do neutralizacji schronień wrogów, bez problemu niszczyć ma on w 0,15 sekundy różnego rodzaju struktury.

Battle Royale

Tryb Battle Royale doczekał się licznych zmian w balansie rozgrywki. Osłabieniu uległa wytrzymałość drewnianych oraz kamiennych materiałów budowlanych, równocześnie wzmocniono metalowe ściany oraz wydłużono czas ich stawiania. Od kilku do kilkunastu procent zmieniono szansę znalezienia większości dostępnych broni oraz materiałów w zrzutach zaopatrzenia. Zmodyfikowano działanie broni wybuchowych. Zasięg eksplozji jest teraz mniejszy, co uniemożliwia np. zniszczenie fortecy zaledwie jedną rakietą. Wzmocniono skuteczność leczniczego Slurp Juice'a. Od teraz co pół sekundy odnawia on jeden punkt zdrowia (maksymalnie do 75 punktów). Jeżeli postać ma ponad 100 punktów życia, zyskiwane punkty przechodzą na tarczę. Szybkość zabawy została nieco przyśpieszona za sprawą kręgów burzowych, które kurczą się teraz w mniejszych odstępach czasowych. Poza tym, autorzy przygotowali całą listę mniejszych i większych poprawek poszczególnych systemów rozgrywki oraz wyeliminowali masę wykrytych bugów.

Tryb okresowy Plac Zabaw

Od 25 lipca do gry powraca nowy i ulepszony sandboksowy tryb Plac Zabaw, który pozwala nam przetestować wszystkie dostępne bronie oraz swobodne budowanie nawet najbardziej wymyślnych fortów. Autorzy wprowadzili do niego wiele opcji ułatwiających zabawę, np. pozwalając na swobodną zmianę drużyn czy uniemożliwiając zamknięcie sesji po rezygnacji zaledwie jednego lub kilku graczy.

Ratowanie Świata

Kooperacyjny tryb Ratowanie Świata otrzymał nowe misje fabularne w kampanii w Dolinie Samowitości, pozwalające nam zbadać okolice Grzmiącej Drogi 99. Zmieniono również wymagania wskaźnika mocy w wielu innych dostępnych wcześniej zadaniach.

Limitowana skórka postaci, którą zdobędziemy podczas urodzinowego eventu  - Fortnite z aktualizacją zawartości 5.10 - nowa broń i pierwsze urodziny gry - wiadomość - 2018-07-25
Limitowana skórka postaci, którą zdobędziemy podczas urodzinowego eventu
  1. Informacje o aktualizacji zawartości 5.1
  2. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  3. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach