Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2018, 09:22

autor: Osti

FIFA 19 – w sieci pojawił się pierwszy gameplay

Choć o kolejnej części kultowej piłkarskiej serii wiadomo już całkiem sporo, gracze nie mieli jeszcze okazji zobaczyć gry FIFA 19 w akcji. To się zmieniło dzięki opublikowanemu w sieci gameplayowi.

W FIFA 19 spodziewać się można lepszej kontroli nad przyjęciem piłki oraz nowym systemem strzałów. - FIFA 19 – w sieci pojawił się pierwszy gameplay  - wiadomość - 2018-07-25
W FIFA 19 spodziewać się można lepszej kontroli nad przyjęciem piłki oraz nowym systemem strzałów.

Premiera nowej odsłony serii FIFA to stały punkt w kalendarzu premier na każdy rok. Choć wielu narzeka na niewielkie różnice między kolejnymi częściami, EA stara się zasypywać graczy informacjami o „rewolucyjnych” nowościach, jakie pojawią się w następnej edycji. Nie inaczej jest w przypadku FIFA 19.

W tym roku największy szum zrobiono wokół zdobycia przez EA (w końcu) licencji na Ligę Mistrzów oraz Ligę Europy. Zaprezentowano kilka materiałów wideo i zapowiedziano bardziej złożone strzały na bramkę oraz głębsze opcje taktyczne. Jednak dopiero teraz gracze po raz pierwszy (nieoficjalnie) mają okazję zobaczyć niewyedytowany gameplay z FIFY 19.

Gameplay

Na filmiku po raz pierwszy naszym oczom ukazało się menu przedmeczowe gry. Autorzy streamu przygotowują się do finału Ligi Europy na stadionie Borussia-Park, w którym mierzą się dwie drużyny z Manchesteru (City i United). Dzięki temu można przyjrzeć się dokładniej całej zawartości związanej z europejskimi pucharami.

W akcji widzimy też nowe rozwiązania taktyczne. Twórcy zapowiadali większy wpływ przygotowań do spotkania na boiskowe wydarzenia. Naszym stoperom będziemy mogli dokładnie wyznaczyć, za jakie strefy mają odpowiadać. Ustalimy też, jak szeroko mają rozprowadzać piłkę nasi zawodnicy i ilu graczy wyjdzie z obrony w pole karne przeciwnika przy stałych fragmentach gry. Nowością będzie także ustalenie przed meczem, jak ma zachowywać się nasz zespół przy różnych scenariuszach.

W końcu przekonamy się, jak to jest wygrać Ligę Mistrzów prowadząc ukochaną drużynę. - FIFA 19 – w sieci pojawił się pierwszy gameplay  - wiadomość - 2018-07-25
W końcu przekonamy się, jak to jest wygrać Ligę Mistrzów prowadząc ukochaną drużynę.

Czy pierwszemu gameplayowi udało się uchwycić wszystkie szumnie zapowiadane zmiany w rozgrywce? Fani serii zobaczą trochę nowych animacji, poprawioną walkę bark w bark i bogatszy zakres ruchów związanych z prowadzeniem i przyjęciem piłki. Nowy system strzałów będzie trzeba jednak wypróbować samemu podczas gry – rzekomo dzięki wciśnięciu drugi raz w odpowiednim momencie przycisku odpowiadającego za kopnięcie piłki, zagwarantujemy sobie zdobycie gola.

Nowości

Przygotowywane przez twórców nowości można zobaczyć też na materiałach reklamowych nowej FIFY:

Zdaniem osób, które miały już okazję zagrać w FIFA 19, nowe zestawy ruchów faktycznie robią różnicę i pozwalają wykonywać akcje, które we wcześniejszych odsłonach serii nie były możliwe. Zatem dodane do gry animacje nie tylko wyglądają ładnie, ale są także użyteczne. Odpowiednio wykorzystane pozwolą nam np. uratować piłkę „uciekającą” na aut lub spróbować podać ją do partnera gdy tracimy nad nią kontrolę.

Coraz lepiej działa także system kolizji. Piłkarze wpadają na siebie i zderzają się zauważalnie bardziej realistycznie niż w FIFIE 18. Nadal jednak zdarzyć się mogą pewne kuriozalne wpadki czy drobne błędy graficzne.

Nowe animacje ułatwią oszukiwanie obrońców. - FIFA 19 – w sieci pojawił się pierwszy gameplay  - wiadomość - 2018-07-25
Nowe animacje ułatwią oszukiwanie obrońców.

Ciekawie zapowiada się także przyjmowanie piłki. Dzięki odrobinie treningu będziemy mogli obracać się lub balansować ciałem przy pierwszym kontakcie z futbolówką, co pomoże nam zmylić obrońców. Dodano także kilka sztuczek i zwodów, których opanowanie z pewnością ułatwi nam zdobywanie goli.

Zmiany w rozgrywce, choć odczuwalne, zdają się stanowić jedynie kosmetykę. Tak naprawdę nadal najciekawiej zapowiada się dodanie do gry osobnych rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Mecze o europejskie puchary pojawią się także w trybie kariery oraz trybie fabularnym Droga do sławy. Ponadto zawartość związana z tymi turniejami ma być dostępna także w popularnym Ultimate Team.

Czy nowy system strzałów to „rewolucja”?. - FIFA 19 – w sieci pojawił się pierwszy gameplay  - wiadomość - 2018-07-25
Czy nowy system strzałów to „rewolucja”?.

VAR (Video Assistant Referee)

W nowej odsłonie serii FIFA nie znajdziemy natomiast głośnego systemu VAR, czyli Video Assistant Referee. Możliwość obejrzenia przez sędziego kontrowersyjnych momentów meczu wpłynęło w znacznym stopniu na wyniki tegorocznego Mundialu w Rosji, który zakończył się jakiś czas temu. Zdaniem odpowiedzialnego za FIFA 19 Matta Priora implementacja systemu VAR do produkcji nie ma większego sensu. Gra dokładnie wie, kto ostatni dotknął piłki i gdzie się znajduje ona oraz wszyscy zawodnicy, dlatego niemożliwe jest „przegapienie” przez wirtualnego sędziego choćby spalonego.

FIFA 18 nadal jest jedną z najchętniej kupowanych w Polsce gier. A do premiery kolejnej części pozostało nieco ponad dwa miesiące. Gra zadebiutuje 28 września tego roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch.