Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2017, 08:45

Nier: Automata - obejrzyj ponad 27 minut zapisu rozgrywki

Firma Square Enix i studio PlatinumGames wypuściły trwający ponad dwadzieścia siedem minut film, stanowiący nieprzerwany zapis rozgrywki z projektu Nier: Automata.

W przyszłym tygodniu na PlayStation 4 zadebiutuje Nier: Automata, czyli najnowsza gra autorstwa japońskiego studia PlatinumGames. Oczekiwanie na premierę powinien umilić opublikowany właśnie przez autorów materiał video, oferujący trwający prawie dwadzieścia osiem minut zapis rozgrywki.

NIER :AUTOMATA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: PlatinumGames
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC
  5. Data premiery na PS4 w UE: 10 marca 2017 r.

W Stanach Zjednoczonych Nier: Automata zadebiutuje 7 marca na PlayStation 4, a w Europie gra trafi do sprzedaży trzy dni później, czyli 10 marca. Tytuł jakiś czas temu osiągnął złoty status, co oznacza, że prace nad nim zostały zakończone i wydanie konsolowe nie zaliczy żadnych opóźnień. Produkcja zmierza również na pecety, ale sprawa tego wydania jest dosyć mocno zagmatwana.

W zeszłym tygodniu firma Square Enix opublikowała zwiastun, na końcu którego znalazła się informacja, że wersja na PC zadebiutuje na Steam 10 marca 2017 roku. Filmik został jednak błyskawicznie usunięty z kanału YouTube wydawcy i zastąpiono go nową wersją, gdzie nie ma żadnej wzmianki o wydaniu pecetowym. W sieci wciąż można znaleźć kopię oryginalnego materiału, jeśli ktoś chce zobaczyć to na własne oczy.

Nier: Automata będzie pierwszą odsłoną cyklu, która trafi na pecety. - Nier: Automata - obejrzyj ponad 27 minut zapisu rozgrywki - wiadomość - 2017-03-03
Nier: Automata będzie pierwszą odsłoną cyklu, która trafi na pecety.

Taki ruch firmy Square Enix sugeruje, że gracze komputerowi poczekają na swoją wersje Nier: Automata dłużej niż trzy dni. Oczywiście, istnieje też szansa, że wydawca chce ogłosić termin premiery wydania PC z większymi fanfarami niż poprzez umieszczenie daty na końcu zwiastuna, ale taka optymistyczna alternatywa wydaje się być mniej prawdopodobna.

Nier: Automata będzie pierwszą odsłoną serii, która trafi na PC. Warto jednak dodać, że ludzie ze studia PlatinumGames od kilku lat, poczynając od Metal Gear Rising: Revengeance, tworzą wersje pecetowe swoich produkcji, więc mają sporo doświadczenia w pracach z tą platformą sprzętową.

  1. Oficjalna strona gry