Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2018, 11:38

Wydanie GOTY RPG-a akcji NieR Automata w drodze

Na stronach ESRB pojawiła się klasyfikacja wiekowa nowego wydania NieR: Automata. Tzw. Game of the YoRHa Edition zmierza na PlayStation 4 oraz komputery.

Otrzymamy kolejne wydanie NieR: Automata. - Wydanie GOTY RPG-a akcji NieR Automata w drodze - wiadomość - 2018-11-23
Otrzymamy kolejne wydanie NieR: Automata.

Wygląda na to, że firma Square Enix szykuje edycję GOTY wydanego w zeszłym roku na PlayStation 4 i PC (a kilka miesięcy temu także na Xboksie One), udanego RPG akcji NieR: Automata. Produkcja będzie nosiła tytuł NieR: Automata Game of the YoRHa Edition i niedawno została sklasyfikowana przez ESRB (otrzymała rating M). Poniżej jej oficjalna, dość zabawna charakterystyka.

Jest to gra akcji, w której gracze wcielają się w androidy próbujące uratować Ziemię przed pozaziemskimi maszynami. Gracze używają mieczy, włóczni, lanc i laserów do niszczenia robotów wroga w walce wręcz. Podczas starć często słychać duże eksplozje i realistyczny ostrzał artyleryjski. Niektóre sekwencje przedstawiają krew i dodatkowe akty przemocy wobec postaci podobnych do ludzkich: człowiek z klatką piersiową przebitą mieczem, co powoduje wyświetlanie efektów przypominających krew; postać leżąca w kałuży krwi po dźgnięciu. Niektóre postacie noszą skąpe stroje, z częściowo odsłoniętymi pośladkami; jedna męska postać jest ukazana nago (bez genitaliów). W dialogu słychać słowa "f**k" i "sh*t”.

Biorąc pod uwagę tytuł, najprawdopodobniej chodzi tu o zwyczajną, zbiorczą edycję, zawierającą jedyny wydany dotychczas dodatek o wdzięcznym tytule 3C3C1D119440927. Być może firmie chodzi o to, by właściciele wszystkich platform mieli dostęp do takiej samej oferty (wydanie na Xboksa One również zawiera wspomniane DLC). Szkoda tylko, że nie pomyślano o przygotowaniu choć jednej aktualizacji dla oryginalnej wersji pecetowej, która od premiery boryka się z pewnymi problemami (szczególnie w zakresie sterowania myszką i klawiaturą).

Zgodnie z informacjami na profilu gry na stronie ESRB, NieR: Automata Game of the YoRHa Edition zmierza na konsolę PlayStation 4 oraz komputery. Data wydania omawianego tytułu nie jest na razie znana.

  1. NieR: Automata – strona oficjalna
  2. Recenzja gry NieR: Automata – RPG inne niż wszystkie