Najwięcej szumu w ARC Raiders robią obecnie Scrappy i Vaporizery. Ten pierwszy potrafi zdobywać legendarne komponenty, a te drugie całkowicie anihilują graczy.
Wczoraj ukazała się duża aktualizacja do ARC Raiders zatytułowana Flashpoint. Embark Studios wprowadziło do swojego hitu sporo zmian i nowości, takich jak ulepszony system dobierania graczy. Przeglądając opinie, zdaje się, że najwięcej szumu narobiło jednak rozbudowanie funkcji Scrappy’ego oraz nowy, śmiercionośny ARC.
Dotychczas Scrappy zdobywał po każdym meczu garść najbardziej pospolitych materiałów pokroju plastiku czy metalu. Aktualizacja Flashpoint dodała jednak mechanikę, dzięki której gracze mogą wpływać na łup poprzez karmienie koguta różnego rodzaju owocami czy grzybami. Wcześniej, po ulepszeniu go do maksymalnego poziomu, przedmioty te traciły na znaczeniu.
Embark w swoim wpisie poinformował jedynie, że Scrappy „z wdzięczności będzie podrzucał więcej cennych przedmiotów”, ale nie wskazano, o jakie dokładnie chodzi. Gracze szybko jednak odkryli, że teraz, przy odrobinie szczęścia, jest on w stanie dostarczyć nawet elementy legendarnej jakości, które wypadają np. z pokonanej Matriarchy.
Scrappy … skąd, do diabła, to wziąłeś?
Czy… Czy Scrappy sam pokonał Matriarchę!?
Wielu graczy jest zadowolonych ze zmiany, która w efekcie sprawiła, że owoce stały się nagle o wiele bardziej przydatne. Nawet jeżeli nie uda się zdobyć legendarnych komponentów, to obecnie Scrappy i tak jest w stanie zapewnić elementy wyższej jakości niż zwykły plastik.
W momencie, gdy większość graczy zdołała już okiełznać znajdujące się w grze ARC-i, przez co nie sprawiały one prawie żadnego problemu, Embark dodał zupełnie nowe zagrożenie – Vaporizery. Wielkością są zbliżone do Rocketeerów, a największą różnicę stanowi atak w postaci wiązki śmiercionośnego lasera. Wystarczy szybki rzut oka na Reddita, aby zobaczyć, jaki chaos wprowadziły Vaporizery na mapy.
Laser jest na tyle potężny, że potrafi w ułamku sekundy pochłonąć całą mniejszą tarczę, po czym następuje szybka utrata zdrowia, jeśli nie uda się znaleźć schronienia. Vaporizer jest tak dużym utrapieniem, że zdaniem niektórych stał się obecnie najpotężniejszą maszyną ARC. Nie pomaga też fakt, że często występuje w grupach.
Podoba mi się, że stworzyli coś, co będzie nas przez jakiś czas frustrować, dopóki nie odkryjemy jego słabego punktu.
Nie ma mowy, od teraz nie ruszam się ze Speranzy.
Warto wspomnieć, że weterani ARC Raiders już od dłuższego czasu narzekali na brak wyzwania – wygląda na to, że nareszcie się go doczekali. Choć oczywiście jest to tylko kwestia czasu, aż zostanie znaleziony sposób na łatwe niszczenie Vaporizerów. Mimo to, starcia z nimi na pewno przyspieszą nieco bicie serca.
Warto wspomnieć, że ARC Raiders dostępne jest obecnie na Steamie w promocyjnej cenie 123,99 zł. Oferta zakończy się 3 kwietnia.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic

Autor: Marcin Bukowski
Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).