Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2024, 13:10

„Nie jesteśmy Waszymi prywatnymi pokojówkami”. Twórczynie moda Baldur’s Village do Stardew Valley zareagowały na ataki i omówiły postęp prac

Mod do Stardew Valley z bohaterami Baldur's Gate 3 wzbudził spore zainteresowanie, ale niektórzy fani chyba przesadzili z emocjami.

Źródło fot. Xun He / Eric Barone.
i

Crossovery między znanymi markami zawsze budzą emocje. Czasem nawet za duże, o czym przekonały się twórczynie modyfikacji przenoszącej bohaterów Baldur’s Gate 3 do Stardew Valley, które zagroziły blokadami kont za „ataki na zespół”.

Więcej Baldura w Stardew Valley

Nad Baldur’s Baldur’s Village, o którym pisaliśmy w kwietniu, pracują trzy moderki, w tym Xun He, która dzieli się z graczami szczegółami na temat projektu. W jednym z najnowszych wpisów internautka przekazała informacje o postępie prac (via serwis X).

Najwięcej czasu i wysiłku zajmuje grupie projektowanie nowych pomieszczeń oraz specjalnego umeblowania związanego z postaciami, ale moderki znalazły też czas na przygotowanie kolejnych bohaterów (Rolana oraz jego cienia) i nowego „sklepu” (czy raczej restauracji). Do tego dochodzą m.in. stroje sezonowe – na razie pełny wybór mają jedynie Astarion oraz Posępne Serce (Shadowheart).

Mniej przyjemne aspekty pracy nad modem

Jednakże niewiele później Xun opublikowała kolejny, mniej pozytywny wpis. W tymże moderka wspomniała, że oprócz licznych słów wsparcia zespół Baldur’s Village musiał mierzyć się nie tylko z narzekaniami, ale też „atakami” internautów.

Xun nie wdała się w szczegóły, ale napomknęła też, że pomysły dotyczące zawartości modyfikacji oraz głosy na kolejne opcje romansowe (obecnie można poślubić jedynie Astariona oraz Halsina) należy zostawiać pod jej wpisami na Patreonie.

Możemy więc zgadywać, że część fanów Baldur’s Gate 3 zbyt agresywnie próbowała narzucić moderkom kierunek rozwoju projektu (czytaj: dodanie ulubionych bohaterów danych internautów jako potencjalnych małżonków). Potwierdza to drugi wpis, który opublikowano na stronie projektu w serwisie Patreon.

Dlatego Xun zagroziła, że każdy komentarz, przez który „członkowie grupy poczują się niekomfortowo”, poskutkuje zablokowaniem przez nią komunikacji z danym kontem. Podkreśliła, że zespół to nie „wasze prywatne pokojówki”, tylko „trzy azjatyckie moderki, które pracują na pełen etat, a niemal cały wolny czas poświęcają na prace nad tym modem”.

Obecnie Baldur’s Village jest dostępne tylko w bardzo wczesnej wersji 0.0.3, czyli de facto alfie. Pierwsza duża część modyfikacji ma trafić do rak graczy jeszcze w tym roku. Pierwotnie mówiono o debiucie w pierwszą rocznicę premiery Baldur’s Gate 3 na PC, ale informacje z maja każą wątpić w możliwość dotrzymania tego terminu.

Xbox Game Pass kupisz tutaj

  1. Stardew Valley 1.6 przynosi tyle nowości, że wygląda w moich oczach jak darmowe DLC
  2. Stardew Valley – poradnik do gry

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej