Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 listopada 2016, 15:51

Nexomon - zapowiedziano mobilny klon konsolowych odsłon cyklu Pokemon

Zapowiedziano mobilny projekt Nexomon. Ambicją jego autorów jest stworzenie RPG-a o łapaniu i tresowaniu potworków, który odtworzy na smartfonach i tabletach wszystkie podstawowe elementy konsolowego cyklu Pokemon.

Pokemon GO rządzi i dzieli na rynku mobilnym, ale gra mocno odbiega od konsolowych odsłon swojej marki. Osoby, które miałyby ochotę zagrać w coś bardziej tradycyjnego zainteresować powinna zapowiedź projektu Nexomon.

Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły. Przeniesiemy się do fantastycznej krainy, łączącej mniej więcej współczesne realia, z okazjonalnymi elementami science-fiction. Gracze wcielą się w tresera, którego zadaniem jest łapanie dzikich stworów, rozwijanie ich zdolności, a następnie wykorzystywanie podopiecznych w starciach z innymi trenerami.

W przeciwieństwie do większości mobilnych klonów Pokemona, które oferują jedynie aspekt bitewny, Nexomon spróbuje odtworzyć pełną formułę pierwowzoru. Otrzymamy więc grę RPG, w której akcja ukazana zostanie z lotu ptaka. Podczas zabawy będziemy eksplorowali wielki świat, złożony z dziesięciu regionów, prowadzili rozmowy z postaciami niezależnymi, odwiedzali sklepy oraz podejmowali się realizacji zadań. Autorzy szykują obszerną kampanię fabularną, z wieloma opcjonalnymi misjami pobocznymi.

Do tego dojdzie oczywiście mechanika łapania pokonanych stworków, które potem dołączymy do naszej kolekcji. Gracze będą mogli rozwijać ich zdolności, ewoluować je w nowe formy, jak również tworzyć krzyżówki z kilku okazów. W sumie w Nexomon otrzymamy okazję do schwytania ponad trzystu typów tych istot.

Naszych podopiecznych wykorzystamy w turowych starciach, podczas których zajmiemy się głównie dobieraniem odpowiednich ataków pod kątem przeciwnika oraz aktywacją przedmiotów. Dostępna też będzie opcja ucieczki. W dniu premiery Nexomon najpewniej zaoferuje wyłącznie kampanię, ale twórcy zamierzają wkrótce po premierze wypuścić patcha dodającego rozgrywki multiplayer typu PvP.

Nexomon ma się ukazać w pierwszym kwartale przyszłego roku. Nie będzie to produkcja free-to-play. Produkcja zadebiutuje wpierw na iOS, a wersja androidowa ukaże się w późniejszym terminie.

Oficjalna strona gry