W sieci pojawiły się kolejne doniesienia o rzekomym anulowaniu The Witcher: Rise of the White Wolf, czyli najnowszego dzieła polskiego studia CD Projekt RED. Według serwisu GameBanshee projekt przenoszący świetną produkcję RPG na konsole został wstrzymany z powodu problemów finansowych dewelopera, wynikających oczywiście z ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego.
Szymon Liebert
29 kwietnia 2009 12:23
Pracownicy studia Atomic Games byli mocno zaskoczeni decyzją Konami o wycofaniu się z ich najnowszego projektu, czyli strzelanki Six Days in Fallujah, w której mieliśmy poznać mroczne strony wojny w Iraku. Komentarz twórców uzyskał jeden z zagranicznych serwisów. Nagła zmiana polityki wydawcy była dla nich zupełną niespodzianką, bo prace nad tą ciekawą produkcją szły bardzo dobrze.
Szymon Liebert
29 kwietnia 2009 10:49
Japońska firma Capcom podzieliła się z nami w trakcie zorganizowanej niedawno imprezy Captivate 09 wieloma ciekawymi informacjami. Niejako na uboczu pozostawiono zapowiedzi kilku tytułów potencjalnie mniej ważnych z punktu widzenia mainstreamowego odbiorcy. Jednym z nich jest nowa odsłona cyklu MotoGP oznaczona numerkiem 09 (do 2007 roku wydawanego przez THQ).
Piotr Doroń
29 kwietnia 2009 09:40
Demo Lost Planet 2 na konsolę Xbox 360 powinno zostać zaprezentowane na targach E3. Rozpoczynają się one 2 czerwca tego roku, więc próbki kontynuacji tej świetnej serii należy spodziewać się prawdopodobnie właśnie wtedy. Chociaż na razie tytuł ogłoszono wyłącznie na konsolę Microsoftu, to firma Capcom daje do zrozumienia, że być może pojawi się on również na pecetach oraz PlayStation 3.
Szymon Liebert
29 kwietnia 2009 09:31
Japończycy z firmy Namco Bandai zapowiedzieli, że Tekken 6 – najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii bijatyk w historii rynku elektronicznej rozrywki – zostanie wydany nie tylko na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, ale także na PSP. Przenośna edycja szóstej odsłony Turnieju Żelaznej Pięści trafi do europejskich i amerykańskich sklepów.
Piotr Doroń
29 kwietnia 2009 08:50
Premiera nowego Need for Speeda, noszącego podtytuł Shift, zbliża się wielkimi krokami. Pozostało do niej już niecałe pięć miesięcy (17.09 w Europie, 22.09 w USA). Okazuje się, że tuż przed nią odbędzie się debiut wersji demonstracyjnej, dzięki której zapoznamy się z jedną z tras oraz nowym modelem jazdy zaproponowanym przez dewelopera, firmę Slightly Mad Studios.
Piotr Doroń
28 kwietnia 2009 17:59
Zgodnie z zapowiedziami demo Bionic Commando w usłudze Xbox Live miało zadebiutować w tym miesiącu. I ledwo Capcom zdążył – siejące zamęt mechaniczne ramię zostanie Wam udostępnione jutro.
Filip Grabski
28 kwietnia 2009 13:15
Firmy Capcom oraz Marvel potwierdziły plotki zalewające Internet od dobrych kilku dni. Mianowicie, serwisy Xbox Live Arcade oraz PlayStation Store jeszcze tego lata otrzymają pozycję niezwykłą. Będzie nią dwuwymiarowa bijatyka Marvel vs. Capcom 2, przez wielu okrzyknięta najefektowniejszą produkcją tego typu w historii elektronicznej rozrywki.
Piotr Doroń
28 kwietnia 2009 10:20
Wczoraj uraczyliśmy Was krótkim materiałem filmowym, w którym Jesse Abney, główny producent Need for Speed: Shift, opowiedział w kilku żołnierskich słowach o tym, czego będziemy mogli się spodziewać w grze. Teraz przyszła pora na pokazanie Shifta w akcji.
Filip Grabski
28 kwietnia 2009 10:19
O nowym FPS-ie twórców Quake'a 4 oficjalnie dowiedzieliśmy się podczas zeszłorocznego E3. Singularity jest kolejnym tytułem po TimeShift wykorzystującym manipulację czasem, lecz osadzonym w realiach Zimnej Wojny.
Piotr Bodera
28 kwietnia 2009 09:53
Firma Sony Computer Entertainment potwierdziła wszystkie dotychczasowe informacje na temat trybu multiplayer, który zostanie zawarty w drugiej odsłonie cyklu Uncharted. Dokonała tego za sprawą stosownego wpisu zamieszczonego na łamach oficjalnego, amerykańskiego bloga PlayStation. Zaprezentowany został także pierwszy film, ukazujący opcję wieloosobową w akcji.
Piotr Doroń
28 kwietnia 2009 09:00
W sieci zadebiutowała kolejna porcja informacji na temat nowej odsłony cyklu Aliens vs. Predator, opracowywanej przez studio Rebellion (np. ShellShock 2). Dotyczy ona przede wszystkim nowych możliwości kosmicznych ras, a więc Alienów i Predatorów. Wieści pochodzą z najnowszego wydania brytyjskiego Official Xbox Magazine.
Piotr Doroń
27 kwietnia 2009 19:40
Niedługo Mr. T będzie miał nie lada okazję przypomnieć o swojej nietuzinkowej osobie. Stanie się to możliwe dzięki staraniom firmy ZootFly, która pozyskała prawa do stworzenia gry na podstawie komiksu Mr. T, składającego się z trzech albumów wydanych w latach 2005-2008.
Piotr Doroń
27 kwietnia 2009 19:05
W sieci opublikowane zostały zrzuty ekranowe potwierdzające obecność trybu wieloosobowego w drugiej odsłonie cyklu Uncharted. Zamieścił je na swych łamach chilijski serwis Niubie. Obrazki zostały dodatkowo podparte kilkoma nowymi faktami na temat multiplayera, które, choć ciągle pozostają nieoficjalnymi informacjami, rzucają nieco więcej światła na jego zawartość.
Piotr Doroń
27 kwietnia 2009 12:50
Na początku kwietnia Konami zapowiedziało, że zamierza wydać grę wojenną bazującą na konflikcie w Iraku. Projekt zatytułowany Six Days In Fallujah od razu wywołał wielkie kontrowersje, które bezpośrednio przyczyniły się do decyzji o porzuceniu powstającej gry.
Filip Grabski
27 kwietnia 2009 12:33
Niespełna trzy dni temu informowaliśmy, że PlayStation 3 otrzyma ekskluzywny dodatek do Batman: Arkham Asylum. Jest to nie lada gratka dla wszystkich miłośników Gotham, gdyż darmowy bonus przybrał formę w pełni grywalnego Jokera. Z drugiej strony posiadacze innych konsol mogli poczuć się odrobinę zaniedbani. Wygląda na to, że podobnym tokiem rozumowania podąża Eidos, bo dotarła do nas wiadomość o identycznej zawartości dla Xboksa 360.
Michał Zieliński
27 kwietnia 2009 10:14
Miniony tydzień był dla polskich dystrybutorów raczej okresem aktualizacji planów wydawniczych niż czasem wydania najgorętszych tytułów. Na horyzoncie pojawiło się osiem nadchodzących produkcji, na sklepowych półkach zaś wylądowało pięć nowości. Nasze cotygodniowe zestawienie zostało dopełnione przez siedem reedycji.
Marek Grochowski
27 kwietnia 2009 10:08
Coraz więcej informacji wskazuje, że możemy się spodziewać kolejnej części Dead Space, świetnego survival horroru wydanego w ubiegłym roku przez Electronic Arts. Firma ta na swoich stronach umieściła ankietę związaną z tą grą.
Maciej Śliwiński
27 kwietnia 2009 09:30
Obniżki cen to jeden z najbardziej wdzięcznych tematów w świecie elektronicznej rozrywki. Gracze, wiecznie narzekający na wysokie koszta swojego hobby, cieszą się z każdej zaoszczędzonej złotówki. Istotne jest też to, że w pogrążonym ekonomicznie świecie cięcia kosztów konsol mogą być wyśmienitą okazją do nabycia nowego systemu. Wie o tym Sony, które od dawna prowadzi politykę cyklicznych obniżek. Specjalnie nie dziwi więc fakt, że szykuje się kolejna z nich.
Michał Zieliński
25 kwietnia 2009 14:30
Pojawiły się kolejne plotki, które zdają się potwierdzać nasze wcześniejsze doniesienia o rzekomo planowanym trybie sieciowym w drugiej odsłonie Uncharted. Już w ten poniedziałek firma Sony ma ogłosić niebywałą promocję. Przedpremierowe zamówienie innego dzieła – inFamous - zagwarantuje podobno wczesny dostęp do jego dema oraz, co ciekawe, beta testów rozgrywki sieciowej z Uncharted 2.
Szymon Liebert
25 kwietnia 2009 11:36