Sony PlayStation 2 Najnowsze wiadomości (240)

Mortal Kombat: Deception - szczegóły

Najpierw był pierwszy screenshot, później - oficjalne potwierdzenie prac przez firmę Midway Games. Teraz zaś nadszedł odpowiedni moment, aby bliżej zapoznać się z nowościami, jakie zaoferuje graczom kolejna odsłona popularnego cyklu bijatyk Mortal Kombat, o podtytule Deception. Niestety, podobnie jak Mortal Kombat: Deadly Alliance, nie trafi ona do rąk posiadaczy PeCetów - przy docelowych platformach sprzętowych widnieją jedynie konsole: Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox.

Krzysztof Bartnik

28 lutego 2004 09:41

Mortal Kombat: Deception - szczegóły

Następca Xboxa bez twardziela ?

Firma M-Systems zajmująca się wytwarzaniem pamięci typu flash, poinformowała o podpisaniu z Microsoftem umowy dotyczącej dostarczenia "urządzeń przechowujących dane" dla przyszłych wersji konsoli Xbox. Oświadczenie to spowodowało od razu pojawienie się plotek jakoby konsole te pozbawione zostały w przyszłości dysków twardych.

Maciej Myrcha

27 lutego 2004 15:42

Następca Xboxa bez twardziela ?

ŚGK = nŚGK = R.I.P. ???

Każdy z nas ma pewnie jakieś ulubione pismo komputerowe, które stawia ponad wszystkimi innymi, a bo to "piszą najlepiej", dają 100 płyt DVD i takie tam, i każdy pędzi do kiosku w momencie ukazania się nowego numeru, żeby w domowym zaciszu przejrzeć ciepłe jeszcze strony magazynu. Z podobnym nastawieniem podchodziłem do Świata Gier Komputerowych, o pardon, Nowego Świata Gier Komputerowych, i z coraz to większym niepokojem wysłuchiwałem odmownych odpowiedzi pań i panów w kioskach na moje prośby sprzedania mi najnowszego numeru. I to nie dlatego, że nie chcieli mi go sprzedać, ale dlatego, że go po prostu nie ma. A dlaczego go nie ma, wyjaśni chyba komunikat, który pojawił się na stronie głównej ŚGK.

Maciej Myrcha

27 lutego 2004 14:13

ŚGK = nŚGK = R.I.P. ???

Ogólnopolskie CM Forum powraca do świata żywych

Bardzo dobre wieści dla wszystkich maniaków serii Championship Manager. Krajowe CM Forum powróciło po dłuższej przerwie technicznej! Miejsce spotkań i wymiany poglądów CeeManiaków narodziło się na nowo.

Adam Włodarczak

27 lutego 2004 13:23

Ogólnopolskie CM Forum powraca do świata żywych

Dodatki i kontynuacje Gothic, Soldner, SpellForce, czyli co planuje JoWooD na lata 2004/05

W dniu wczorajszym, firma JoWooD Production Software opublikowała swoje wyniki finansowe za rok 2003. Dochody wyniosły 23 miliony euro i w porównaniu z rezultatem osiągniętym w 2002 roku, były one o mniejsze o 20.5 miliona euro. Taki spadek spowodowany był zmianą polityką firmy, która przechodzi teraz wewnętrzną reorganizację. Wszystko jednak wskazuje, że nadchodzące lata będą dla JoWooD bardziej tłuste, a to ze względu na pokaźną listę tytułów, które koncern zamierza już wkrótce opublikować.

Krystian Smoszna

27 lutego 2004 12:06

Dodatki i kontynuacje Gothic, Soldner, SpellForce, czyli co planuje JoWooD na lata 2004/05

Nagrody BAFTA rozdane (27/02/04)

Przedwczoraj w Londynie, w hotelu Portman gdyby to kogoś interesowało, odbyło się uroczyste wręczenie nagród Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej przyznawanych grom komputerowym. Ich listę znajdziecie poniżej, tutaj chciałbym tylko wspomnieć, że niekwestionowanym królem wieczoru była gra Grand Theft Auto: Vice City oraz firma Activision, której produkty zebrały sporo wyróżnień.

Maciej Myrcha

27 lutego 2004 10:24

Nagrody BAFTA rozdane (27/02/04)

24 godziny przy komputerze ?

Nie, nie musicie się obawiać, że jest to jakiś nakaz odgórny, chociaż wiem, że niektórym zdarza się spędzać przy grach nawet więcej. Ostatnimi czasy nasilił się trend przenoszenia materiału filmowego na ekrany komputerów, dotyczy to zarówno filmów pełnometrażowych jak i seriali. W tej drugiej grupie można śmiało wymienić "skomputeryzowane" wersje Crime Scene Investigetion, do których już całkiem niedługo ma szansę dołączyć kolejny sensacyjny serial.

Maciej Myrcha

27 lutego 2004 09:57

24 godziny przy komputerze ?

Pracownik studia Silver Style odchodzi do zespołu Electronic Arts

Na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego berlińskiego developera - studia Silver Style Carsten Strehse piastujący stanowisko Lead Designera poinformował niedawno, iż jeden z jego kolegów - Damien otrzymał ofertę pracy w firmie Electronic Arts, którą to zamierza zaakceptować. W szeregach nowego teamu zajmie się on tworzeniem strategii czasu rzeczywistego opartej o serię książek i adaptacji filmowych: Lord of the Rings.

Piotr Siejczuk

26 lutego 2004 15:20

Pracownik studia Silver Style odchodzi do zespołu Electronic Arts

Korporacja Sony nie rozpocznie sprzedaży mobilnej konsoli PSP w 2004 roku

Dotychczasowe plany słynnego koncernu Sony głosiły, że globalny debiut pierwszej kieszonkowej konsoli z rodziny PlayStation nastąpi w ostatnim kwartale bieżącego roku. Niestety właśnie zaszła weryfikacja wcześniejszych założeń, w wyniku której komercyjna premiera (rynek europejski i północnoamerykański, a także prawdopodobnie japoński) urządzenia o nazwie PSP (PlayStation Portable) została odłożona.

Radosław Grabowski

26 lutego 2004 09:32

Korporacja Sony nie rozpocznie sprzedaży mobilnej konsoli PSP w 2004 roku

Kody źródłowe systemów Microsoft Windows w sieci! - Historii ciąg dalszy

Zapewne spora część czytelników naszego serwisu miała już okazję czytań news, który pojawił się u nas 13 lutego a dotyczył on wycieku fragmentów kodu źródłowego systemów Microsoft Windows w wersjach 2000 i NT 4.0. Jeśli jednak takowej sposobności nie mieliście odsyłam do odpowiedniej wiadomości. Dzisiaj zaś przyszło mi w udziale opisanie dalszej części rzeczonej historii. Otóż gigant softwarowy z Redmond postanowił oficjalnie ustosunkować się do zaistniałej niedawno sytuacji i zapewnić wszystkich użytkowników systemów operacyjnych z rodziny Windows, iż wyciek nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo naszych komputerów. Czy aby na pewno? Szczegóły znajdziecie w dalszej części newsa.

Piotr Siejczuk

25 lutego 2004 10:50

Kody źródłowe systemów Microsoft Windows w sieci! - Historii ciąg dalszy

Jak & Daxter 3 oraz Ratchet & Clank 3 jeszcze w tym roku!

Jeżeli przeczytałeś tytuł niniejszego newsa, po czym niezwłocznie zacząłeś przygotowywać swój niezbędnik gracza (zestaw karteczek z dostawami pizzy oraz pilot z przyciskiem „Normal Life Mod: Off”), to z pewnością doświadczyłeś już na własnej skórze skutki obcowania z Jakiem i Daxterem oraz Ratchetem i Clankiem. Jeśli nie – żałuj, bo jak dotąd w swojej „karierze” pominąłeś dwie, chyba najbardziej znane na konsolach, produkcje.

Wojciech Antonowicz

25 lutego 2004 10:22

Jak & Daxter 3 oraz Ratchet & Clank 3 jeszcze w tym roku!

Wszystko albo nic. James gra Va Banque!

James Bond 007: Everything or Nothing w wersjach na PlayStation 2, GameCube'a, Xboxa i GameBoya Advance właśnie pojawił się na polskim rynku. Ceny sugerowane wszystkich wersji nie przekraczają 200 zł, a oficjalna cena wersji GBA to 119 zł.

Adam Skawiński

24 lutego 2004 13:50

Wszystko albo nic. James gra Va Banque!

Origin - koniec legendy ?

Crusader, Privateer 2 ale przede wszystkim znakomite serie Ultima oraz Wing Commander zapisały się na zawsze złotymi literami w sercach ich fanów. Są to gry, które można powiedzieć weszły już do panteonu znakomitych tytułów a stworzone zostały przez firmę Origin. Niestety, wygląda na to, iż do obecnej sytuacji Origin można zastosować powiedzenie "Źle się dzieje w państwie duńskim".

Maciej Myrcha

24 lutego 2004 10:45

Origin - koniec legendy ?

Mobilny Microsoft

Firma Microsoft podpisała umowę, na mocy której nowe, mobilne platformy otrzymają 6 z najpopularniejszych gier giganta z Redmont. Drugą stroną tej umowy jest firma In-Fusio, specjalista w dziedzinie rozrywki mobilnej. Wiadomo już, że platformy napędzane systemami EGE, ExEn, Java, BREW, Windows' Mobile oraz Symbian otrzymają Age of Empires 2 Gold Edition, Midtown Madness 3, Zoo Tycoon, Banjo-Kazooie Grunty's Revenge, Banjo Pilot, It's Mr Pants i Sabre Wulf.

Maciej Myrcha

24 lutego 2004 09:54

Mobilny Microsoft

Przyszłość konsol nowej generacji

Panowie z centrum badań rynku, Juniper Research, podali do publicznej wiadomości raport, w którym prognozują, iż sprzedaż konsol nowej generacji przekroczy sprzedaż obecnie dostępnych konsol, i to przekroczy w znacznym stopniu - do roku 2008 zyski z konsol nowej generacji mają wynieść 35 miliardów USD. Według centrum Junipera, głównym czynnikiem, który powoduje taki wzrost jest przekształcanie konsol w inteligentne centra domowej rozrywki.

Maciej Myrcha

22 lutego 2004 16:02

Przyszłość konsol nowej generacji

Technologia DISCover w nowych konsolach

Redaktorzy serwisu GameSpot mieli okazję spotkać się i porozmawiać z przedstawicielem firmy DISCover będącej twórcą technologii w stylu plug-and-play, która zostanie zastosowane w konsolach opartych na architekturze komputerów PC. Firma DISCover podpisała już odpowiednie umowy z 3 większymi firmami dostarczającymi sprzęt komputerowy: Apex, ABS oraz Alienware.

Maciej Myrcha

22 lutego 2004 14:33

Technologia DISCover w nowych konsolach

Virtua Fighter 4: Final Tuned w przygotowaniu

Na jednej z wielu ekspozycji „growych”, które odbywają się na terenie Japonii, korporacja wydawnicza Sega zapowiedziała premierę kolejnej - po Evolution - edycji specjalnej (taki pseudo-dodatek) do popularnej na całym świecie bijatyki Virtua Fighter 4. Całość będzie nosiła podtytuł Final Tuned i zaoferuje graczom nowy tryb rozgrywki, tj. „Challenge Mode”.

Krzysztof Bartnik

22 lutego 2004 10:50

Virtua Fighter 4: Final Tuned w przygotowaniu

Jon-David Wiesman dołącza do Sony Online Entertainment

Firma Sony Online Entertainment poinformowała, iż jej szeregi zasilił były już pracownik Sigil Games, Jon-David Wiesman. Pan Wiesman otrzymał stanowisko głównego programisty w jednym z niezapowiedzianych jeszcze projektów Sony. Do jego obowiązków należeć będzie tworzenie części gry, silników graficznych oraz narzędzi pomocnych przy produkcji sieciowych tytułów następnej generacji.

Maciej Myrcha

21 lutego 2004 14:23

Jon-David Wiesman dołącza do Sony Online Entertainment

Duke Nukem Forever - wyjście z cienia ?

Duke Nukem Forever. Tytuł, który jeszcze kilka lat temu powodował niezdrowe podniecenie większości giercowej braci, szybsze buzowanie krwi w żyłach, dopływ dużych dawek adrenaliny i dzikie harce gałek ocznych. Tytuł, który już od pewnego czasu budzi u nas jedynie blady uśmiech politowania a przez co niektórych traktowany jest jako wspaniałe, humorystyczne uzupełnienie dnia. Tytuł, który został uhonorowany dożywotnią nagrodą dla największej gry widmo. Tytuł tworzony już od 7 (!) lat. No dobra, starczy tych inwektyw, przejdźmy do sedna - czy coś się w tym temacie zmieni ?

Maciej Myrcha

21 lutego 2004 13:21

Duke Nukem Forever - wyjście z cienia ?

Far Cry pojedzie do Hollywood

Do rynkowego debiutu szumnie zapowiadanej gry z gatunku FPS pt. Far Cry pozostało jeszcze kilka tygodni, a zainteresowani nią użytkownicy na razie zgłębiają tajniki interaktywnej edycji demonstracyjnej. Tymczasem niemiecki reżyser Uwe Boll (właściciel korporacji Boll KG) planuje w 2005 roku zacząć realizować filmową adaptację rzeczonej pozycji – następny projekt po The House of the Dead, jak również Alone in the Dark i BloodRayne oraz Fear Effect (vide wiadomości wortalu GRY-OnLine z września 2003 i lutego 2004).

Radosław Grabowski

20 lutego 2004 15:55

Far Cry pojedzie do Hollywood

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl