filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 marca 2020, 21:46

Netflix stworzy serial na licencji Angry Birds

Platforma Netflix poinformowała o planach stworzenia serialu animowanego na licencji marki Angry Birds. Premierę przewidziano na przyszły rok.

Filmy Angry Birds może nie wsławiły się tak wśród graczy (ani w box office), co obrazy z pokemonami i Sonikiem, ale najwyraźniej druga część serii cieszy się sporą popularnością na Netfliksie (via serwis Polygon). Do tego stopnia, że platforma zdecydowała się stworzyć własny serial animowany pod tytułem Angry Birds: Summer Madness. Producenci przewidzieli 40 11-minutowych odcinków ukazujących młodzieńcze lata znanych bohaterów w trakcie obozu letniego. Na ekranie zobaczymy też nowe postacie oraz stary, dobry chaos, jakiego można się spodziewać po marce Angry Birds. Premierę przewidziano na 2021 rok.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej