Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lipca 2019, 10:21

Pokemon: Detective Pikachu najbardziej kasową ekranizacją gry w historii

Pokemon: Detective Pikachu stał się najbardziej kasową ekranizacją gry w historii, zrzucając z tronu dotychczasowego lidera w postaci filmu Warcraft: Początek.

Detektyw Pikachu wdrapał się na szczyt listy najbardziej kasowych ekranizacji gier. - Pokemon: Detective Pikachu najbardziej kasową ekranizacją gry w historii - wiadomość - 2019-07-17
Detektyw Pikachu wdrapał się na szczyt listy najbardziej kasowych ekranizacji gier.

Pokémon: Detektyw Pikachu wszedł na ekrany kin w większości krajów w maju tego roku, ale dopiero niedawno zadebiutował w Kolumbii, Słowenii , Portugalii, Norwegii i Nowej Zelandii. Na tych rynkach produkcja w miniony weekend zarobiła 7 mln dolarów. To wystarczyło, aby stała się najbardziej kasową adaptacją gry w historii.

Obecnie wynik Pokémon: Detektyw Pikachu w box office wynosi 436 mln dolarów. Poprzednim rekordzistą był Warcraft: Początek, który w kinach zarobił 433,7 mln dolarów. Trzecie miejsce w kategorii ekranizacji gier zajmuje Rampage: Dzika furia (428 mln), a czwarte - Angry Birds (352,3 mln dolarów).

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie cztery najbardziej kasowe adaptacje gier ukazały się w ciągu ostatnich trzech lat. Pokazuje to, że tego typu produkcje radzą sobie coraz lepiej. Nie jest więc specjalnym zaskoczeniem, że w kolejce są kolejne ekranizacje, w tym Jeż Sonic, Uncharted oraz Mortal Kombat.

Przypomnijmy, że Pokémon: Detektyw Pikachu wszedł na ekrany polskich kin 31 maja tego roku. Film spotkał się z dosyć ciepłym przyjęciem. Według serwisu Rotten Tomatoes 67% krytyków wystawiło produkcji pozytywną recenzję.

Warto na koniec wspomnieć, że jeszcze przed premierą filmu studio Legendary rozpoczęło prace nad kontynuacją, ale na razie nie ujawniono żadnych konkretów odnośnie tego projektu.

  1. Oficjalna strona filmu