Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2019, 10:13

Ruszył pierwszy sezon rankingowy w Teamfight Tactics

Wraz z premierą najnowszego patcha w TFT rozpoczął się pierwszy sezon rankingowy. Twórcy wprowadzili również sporo zmian w balansie oraz dodali kilka ulepszeń do interfejsu oraz samej rozgrywki.

Kto z Was zamierza dostać się do Kręgu Pretendenta w Teamfight Tactics? - Ruszył pierwszy sezon rankingowy w Teamfight Tactics - wiadomość - 2019-07-17
Kto z Was zamierza dostać się do Kręgu Pretendenta w Teamfight Tactics?

Minęły już trzy tygodnie odkąd Teamfight Tactics znalazło się w otwartej becie. Gra nadal cieszy się ogromną popularnością, a fani nareszcie będą mogli spróbować swoich sił na rankedach, bowiem rozpoczął się pierwszy sezon rankingowy w TFT. Oprócz tego twórcy wprowadzili wiele zmian w balansie rozgrywki. Z pełną listą wzmocnień i osłabień możecie zapoznać się tutaj. Warto również wspomnieć, że deweloperzy planują większe patche ze zmianami co dwa tygodnie, a mniejsze poprawki co tydzień.

Wielu z Was na pewno ucieszy się z informacji na temat sezonu rankingowego. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, zapraszamy do naszego osobnego newsa. Pamiętajcie, że aby dostać się do lepszej dywizji w Teamfight Tactics, nie będziecie musieli wygrać serii gier o awans (tak jak ma to miejsce w przypadku League of Legends). Po zdobyciu 100 punktów automatycznie awansujecie wyżej. Dodatkowo Riot Games umożliwiło grę z dwoma znajomymi jednocześnie.

Jeśli chcecie zwiększyć swoje szanse na wygraną i wspinanie się po dywizjach, zapraszamy do naszego poradnika TFT!

Do gry trafił również wcześniej zapowiadany nowy bohater, którym jest Twisted Fate. Oprócz tego warto wiedzieć, że od teraz, jeśli podczas rundy PvE nie wypadnie żaden przedmiot, dostaniemy losową ilość złota. W grze pojawiły się również dokładne statystyki bohaterów (obrażenia od ataku, pancerz, odporność na magię itd.), wskaźnik, który pokazuje obecną serię wygranych lub przegranych, oraz podsumowanie walki, dzięki któremu możemy zobaczyć, ile obrażeń zadał dany bohater.

Twisted Fate na zdjęciu po prawej. - Ruszył pierwszy sezon rankingowy w Teamfight Tactics - wiadomość - 2019-07-17
Twisted Fate na zdjęciu po prawej.

Jeśli jesteście ciekawi, jak będzie wyglądać scena esportowa w Teamfight Tactics, to będziecie mieli ku temu doskonałą okazję, bo w dniach 17 i 18 lipca odbywa się turniej streamerów platformy Twitch organizowany przez Riot Games. 64 zawodników powalczy o pulę nagród w wysokości 125 tys. dolarów. W starciu weźmie udział kilku Polaków m.in. ArQuel, Lothar czy Nervarien. Wszystko rozpocznie się o godzinie 18:00, a potyczki będziecie mogli obejrzeć na kanałach każdego z zawodników.