Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2019, 10:35

Star Wars: The Old Republic zmniejszyło restrykcje dla grających za darmo

Lipcowa aktualizacja Star Wars: The Old Republic zmniejszyła ograniczenia dla graczy, którzy nie wydają pieniędzy w omawianej produkcji oraz osób posiadających status „Preferred”.

Zmiany dla graczy F2P w The Old Republic. - Star Wars: The Old Republic zmniejszyło restrykcje dla grających za darmo - wiadomość - 2019-07-17
Zmiany dla graczy F2P w The Old Republic.

MMO Star Wars: The Old Republic doczekało się sporych zmian, które zmniejszyły ograniczenia dla graczy nie wydających w omawianej produkcji pieniędzy (tytuł funkcjonuje obecnie w modelu free-to-play). Modyfikacje poprawiły doświadczenia płynące z grania i weszły w życie wraz z lipcową aktualizacją 5.10.4.

Opisanie wszystkich zmian wymaga krótkiego wprowadzenia w temat. W The Old Republic gracze są podzieleni na trzy grupy: Free-to-Play, Preferred oraz Subscription. Pierwsza nie wymaga dodatkowego komentarza. W drugim zbiorze znajdują się osoby, które albo opłacały kiedyś subskrypcję, albo też wydały pieniądze w sklepie wewnątrz gry. Natomiast trzecia kategoria obejmuje osoby, które obecnie wykupują abonament. Grupy Free-to-Play i Preferred są objęte różnego rodzaju ograniczeniami, przy czym w przypadku pierwszej z nich są one poważniejsze.

SW: TOR – podsumowanie zmian F2P

Modyfikacje wprowadzone w patchu 5.10.4 obejmują cztery obszary: limit kredytów (pieniędzy), paski na zdolności, droidy medyczne (tzw. medical probe) oraz system szybkiej podróży.

  1. limit kredytów – wcześniej gracze F2P mogli zgromadzić nie więcej niż 200 tys. kredytów, zaś osoby ze statusem Preferred mogły zebrać kolejne 150 tys. Po aktualizacji w obydwu wypadkach limit został podniesiony do miliona kredytów;
  2. dodatkowy pasek na zdolności – przed patchem osoby grające za darmo musiały radzić sobie korzystając z zaledwie dwóch pasków na zdolności (mowa o tzw. quickbarach, na których gromadzimy specjalne umiejętności bohatera, by móc je szybko aktywować). Gracze „preferowani” mieli ich dwa razy więcej. Osoby z obydwu grup dostały kolejny pasek (czyli limit wynosi teraz, odpowiednio, trzy i pięć);
  3. droidy medyczne – tzw. Medical Probe służą do wskrzeszania postaci w miejscu, w którym padła (nie korzystając z nich musimy się trochę przebiec / przejechać). Funkcja wcześniej była dostępna tylko dla subskrybentów, albo po wykupieniu specjalnego (zużywalnego) przedmiotu w sklepie. Teraz z droidów medycznych mogą korzystać wszyscy;
  4. szybka podróż – podobnie jak Medical Probe’y, system szybkiej podróży wcześniej był dostępny tylko dla subskrybentów lub osób, które zakupiły odpowiedni przedmiot. Od czasu premiery aktualizacji z funkcji mogą korzystać wszyscy gracze, co ma niemałe znaczenie, biorąc pod uwagę rozmiar planet w omawianej produkcji.

Przypominamy, że Star Wars: The Old Republic zadebiutowało 20 grudnia 2011 roku i jest dostępne wyłącznie na komputerach. Warto też odnotować, że deweloperzy pracują obecnie nad kolejnym dodatkiem do tego tytułu, zatytułowanym Onslaught. Rozszerzenie powróci do korzeni, skupiając się na konflikcie pomiędzy Jedi i Sithami. Otrzymamy też nowe lokacje (planetę Onderon oraz stację kosmiczną Mek-Sha), Flashpoint i Operację. DLC będzie darmowe dla subskrybentów.

  1. Star Wars: The Old Republic – strona oficjalna
  2. Star Wars: The Old Republic – poradnik
  3. Tytuł, który nie zawiódł - recenzja gry Star Wars: The Old Republic