Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 stycznia 2021, 09:57

autor: Aquma

Netflix ogłasza obsadę Sandmana. Niektóre nazwiska zaskakują

Wiemy już, jakich aktorów zobaczymy w serialu Sandman – tworzonej przez platformę Netflix adaptacji komiksu Neila Gaimana. Niektóre wybory są dość zaskakujące.

W SKRÓCIE:

  1. poznaliśmy obsadę serialu Sandman od Netfliksa;
  2. w Sen wcieli się Tom Sturridge, zaś Lucyfera zagra Gwendolin Christie;
  3. w produkcji zobaczymy też Vivienne Acheampong, Boyda Holbrooka, Charlesa Dance’a, Asima Chaundhry’ego i Sanjeeva Bhaskaara.

Platforma streamingowa Netflix przedstawiła nazwiska aktorów, którzy zagrają w zapowiedzianym w 2019 roku serialu Sandman – ekranizacji znanej serii komiksów autorstwa Neila Gaimana (via ScreenRant). W głównego bohatera – Sen / Morfeusza – wcieli się Tom Sturridge (możecie go kojarzyć z serialu The Hollow Crown, w którym grał króla Henryka VI, a także z licznych filmów – w ostatnim czasie Velvet Buzzsaw czy Hello Apartment).

Netflix ogłasza obsadę Sandmana. Niektóre nazwiska zaskakują - ilustracja #1
Tom Sturridge. Źródło: https://www.tvovermind.com/tom-sturridge/

Gwendolin Christie (pamiętna Brienne z Tarthu w Grze o tron, a także Kapitan Phasma w filmie Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi) zagra… Lucyfera. Inne potwierdzone nazwiska to Vivienne Acheampong (Lucienne), Boyd Holbrook (Corinthian), Charles Dance (Roderick Burgess), Asim Chaundhry (Abel) oraz Sanjeev Bhaskaar (Kain).

Netflix ogłasza obsadę Sandmana. Niektóre nazwiska zaskakują - ilustracja #2
Gwendolin Christie. Źródło: https://qz.com/work/1669553/game-of-thrones-emmy-nominee-gwendoline-christie-offers-a-lesson-in-advocating-for-yourself/

Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka niektóre wybory Netfliksa są dość zaskakujące. Największe kontrowersje wzbudzi zapewne Gwendolin Christie w roli Lucyfera Gwiazdy Zarannej. Bohater ten na ogół był przedstawiany jako mężczyzna – i to w dodatku taki, którego postura i wygląd nie do końca pokrywają się z charakterystyczną aparycją wspomnianej brytyjskiej aktorki. Należy jednak zaznaczyć, że postać ta była czasem prezentowana w sposób, który całkiem pasuje do wizji zaproponowanej przez Netfliksa (poniżej dowód).

Netflix ogłasza obsadę Sandmana. Niektóre nazwiska zaskakują - ilustracja #3
Lucyfer w jednym z zeszytów komiksu Sandman. Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/31103053655970477/
  1. Netflix – strona oficjalna