Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 lipca 2013, 21:42

Najlepsze gry przeglądarkowe czerwca

Prezentujemy przegląd najlepszych komercyjnych gier przeglądarkowych, jakie wydane zostały w czerwcu tego roku. Omawiamy m.in. strategie Monster Legends, Mutants: Genetic Gladiators i Sky Adventures, przygodówki Hidden Shadows i The Last Door: Chapter 2 – Memories, karciankę Rise of Mythos oraz produkcje RPG ChronoBlade i Lost Gate .

W ostatnich kilku latach gry przeglądarkowe przeszły prawdziwą metamorfozę. Coraz częściej w tym formacie ukazują się rozbudowane produkcje, w które mogą bez problemu doskonale bawić się miłośnicy bardziej tradycyjnych tytułów. Chcemy pomóc Wam w odnalezieniu najbardziej wartościowych komercyjnych gier przeglądarkowych, stąd pomysł na nowy cykl. W piątej jego odsłonie omawiamy najlepsze premiery czerwca.

Monster Legends

Przegląd zaczynamy od Monster Legends, czyli przeglądarkowej strategii, w której rozwijamy społeczności potworów. Naszym zadaniem jest karmienie maszkar, mieszanie gatunków oraz wykorzystywanie ich do walki. Wymaga to oczywiście budowania struktur, w tym legowisk, tawern, farm produkujących jedzenie oraz aren bitewnych. Poza zarządzaniem naszymi włościami możemy się również udać na podbój terenów kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Monster Legend nie wprowadza żadnych rewolucyjnych rozwiązań, ale oferuje za to dopracowana rozgrywkę, która powinna przypaść do gustu fanom tego typu produkcji.

Monster Legends -zagraj

Hidden Shadows

Hidden Shadows to z kolei przeglądarkowa przygodówka typu hidden object. Wcielamy się w policjanta z przeżartego korupcją miasta Gravetown. Zostaje on cieżko postrzelony i cudem udaje mu się uniknąć śmierci. Z krótkiej wizyty w zaświatach powraca z mocą widzenia duchów. Umiejętność tę wykorzystujemy potem podczas licznych śledztw. Poza tradycyjnymi samodzielnymi sprawami musimy również zmierzyć się z dochodzeniem, które rozpoczął przed laty ojciec bohatera. Pod względem mechanizmów rozgrywki gra stanowi typową produkcję hidden-object. Zajmujemy się więc głównie odszukiwaniem na ekranie wskazanych na liście obiektów. Pomiędzy śledztwami możemy porozmawiać z postaciami niezależnymi, dzięki czemu odkrywamy kolejne elementy głównego wątku fabularnego.

Hidden Shadows -zagraj

ChronoBlade

Pod koniec czerwca ruszyła również otwarta beta ChronoBlade. Jest to przeglądarkowe action-RPG, nad którym pracowało wielu weteranów branży, którzy wcześniej byli zatrudnieni w zespołach odpowiedzialnych za takie serie jak Diablo czy Grand Theft Auto. Nie dziwi zatem, że gra prezentuje wyraźnie wyższy poziom wykonania niż większość produkcji na Facebooku. Gracze wcielają się w bohaterów, którzy za pomocą portali skaczą po różnych zakątkach galaktyki i walczą z siłami imperium Chronarch. Gra łączy elementy chodzonej bijatyki i gry hack-n-slash. Równie ważne jest tutaj odpowiednie wykorzystywanie umiejętności herosów, jak i łączenie ataków w potężne kombinacje. Produkcja jest świetnie wykonana i nawet w fazie bety oferuje wysoki poziom dopracowania technicznego.

ChronoBlade -zagraj

Mutants: Genetic Gladiators

Mutants: Genetic Gladiators to z kolei strategia bitewna, którą można w uproszczeniu opisać jako bardziej brutalną wersję Pokemona. Akcja toczy się w ponurej przyszłości, w czasach gdy ludzie hodują w zbiornikach zmodyfikowanych genetycznie wojowników, a następnie wystawiają ich na arenę, aby walczyli ku uciesze widowni. Kluczową rolę odgrywa łączenie różnych genów w celu tworzenia coraz potężniejszych kombinacji. Wyszukiwanie idealnych mieszanek zajmuje sporo czasu, a sama gra jest trudna, co rzadko zdarza się w przypadku produkcji przeglądarkowych. Dodatkową zaletą jest świetna oprawa graficzna, z ciekawymi komiksowymi projektami postaci.

Mutants: Genetic Gladiators-zagraj

The Last Door: Chapter 2 - Memories

Ukazała się również gra The Last Door: Chapter 2 - Memories, czyli drugi odcinek świetnej przygodówkowej serii utrzymanej w klimacie horroru. Ponownie wcielamy się Devitta, który po traumatycznych wydarzeniach z pierwszego epizodu powraca do szkoły z internatem, gdzie spędził większość dzieciństwa. Od tego czasu został on przerobiony na szpital prowadzony przez zakonnice i miejsce to oczywiście kryje przerażającą tajemnicę związaną z siłami nadprzyrodzonymi. Gra jest jeszcze lepsza niż pierwszy odcinek. Lokacje są bardziej zróżnicowane, a zagadki trudniejsze. Ponadto wreszcie wprowadzono postacie niezależne, z którymi możemy porozmawiać. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, gra jest wykonana skromnymi środkami, ale duże piksele nie przeszkadzają jej w wytworzeniu atmosfery autentycznej grozy. Warto dodać, że w grze nie żadnych mikropłatności. Zamiast tego wystarczyezapłacić wybraną przez nas sumę (może to być nawet tylko jeden dolar), aby odblokować całą zawartości i tym samym pomóc autorom w wyprodukowaniu kolejnego rozdziału.

The Last Door: Chapter 2 - Memories- kup

Rise of Mythos

Rise of Mythos to z kolei dopracowana karcianka, w której wojny zrealizowane zostały w formie turowych bitew oddziałów, a nie jedynie ruchomych kart. Autorzy wzięli typowe mechanizmy tego typu produkcji i wzbogacili je elementami pecetowych strategii oraz gier RPG. Zaczynając rozgrywkę tworzymy bohatera i przydzielamy go do jednej z czterech klas. W potyczkach biorą udział całe armie, ale bitwę wygrywa ten, kto wykończy herosa przeciwnika. Gra oferuje nie tylko tryb PvP, ale również całkiem rozbudowaną kampanię, w ramach której podróżujemy po świecie o otwartej strukturze szukając przygód. Wszystko to w sumie składa się na karciankę, która potrafi przypaść do gustu nawet graczom nie lubiącym tego gatunku.

Rise of Mythos -zagraj

Lost Gate

Lost Gate to z kolei udane trójwymiarowe MMORPG, oferujące sporo ciekawych rozwiązań, które pozytywnie wyróżniają ten projekt na tle konkurencji. Pierwszym nietypowym elementem jest system walki, który łączy elementy turowe i RTS w stylu znanym z serii Final Fantasy. Ataki wykonywane są automatycznie w trwających kilka sekund rundach, a zadaniem gracza jest ustanawianie planu wykonywanych posunięć. Kluczową rolę odrywa również werbowanie armii potworów, które posiadają własną sztuczną inteligencję i wspomagają nas podczas bitew. Ponadto, system rozwoju jest bardzo szybki. Gra nagradza nas punktami doświadczenia często i hojnie, więc do dobrej zabawy nie jest wymagane korzystanie z mikropłaności. W połączeniu z wysokim poziomem dopracowania wszystko to w sumie daje zaskakująco dobre przeglądarkowe MMORPG, w którym spokojnie można spędzić kilkadziesiąt godzin i nie będzie to czas zmarnowany.

Lost Gate-zagraj

Sky Adventures

Ostatnią produkcją, którą chcemy Wam polecić w tym przeglądzie jest Sky Adventures. Wcielamy się w niej w podróżnika, którego samolot zostaje uszkodzony w trakcie burzy. Wymusza to lądowanie na wyspie zamieszkałej przez człekokształtne zwierzęta. Miejsce to zostało zdewastowane przez huragan i naszym zadaniem jest przywrócenie go do dawnej świetności. Wyzwanie to realizujemy w formie strategii ekonomicznej, w której musimy naprawiać istniejące budynki i stawiać nowe, gromadzić surowce oraz dbać o rozwój całej społeczności. Na to nałożono elementy RPG, pozwalające na budowę statków i eksplorowanie nowych terenów. Wyspa jest zaskakująco duża i nigdy nie brakuje okazji do zabawy.

Sky Adventures-zagraj