Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 grudnia 2013, 06:55

Najdeżdza Battle Supremacy - symulator bitew pancernych od autorów serii Sky Gamblers

Znane z cyklu Sky Gamblers studio Atypical Games zapowiedziało symulator bitew pancernych z okresu II wojny światowej zatytułowany Battle Supremacy.

Studio Atypical Games zdominowało kategorię mobilnych gier lotniczych dzięki wyśmienitemu cyklowi Sky Gamblers. Teraz zespół chce dokonać tego samego w kategorii bitew pancernych dzięki właśnie zapowiedzianemu projektowi Battle Supremacy.

      - Battle Supremacy - oficjalna strona gry

Gra trafi do sprzedaży na iOS 9 stycznia przyszłego roku w cenie około 15 zł. Pomimo tak rychłej premiery wypuszczone do tej pory informacje są raczej skromne. Akcja toczyć się będzie w czasach II wojny światowej. Dostępna będzie długa na dwanaście misji kampania dla pojedynczego gracza oraz opcja multiplayer. Starcia z innymi użytkownikami rozgrywane mają być w ramach trzech trybów: King of the Hill, Drużynowy Deathmatch i Dominacja.

Atypical Games wyrobiło sobie renomę zespołu, który ogromną wagę przykłada do realizmu historycznego i Battle Supremacy ma kontynuować tę tradycję. Wszystkie czołgi zostaną drobiazgowo odtworzone na podstawie prawdziwych modeli, zarówno pod względem wyglądu, jak i sposobu zachowania. Co ciekawe, w bitwach wezmą udział także inne maszyny, w tym jeepy, pojazdy opancerzone, łodzie, a nawet jeden samolot.

Mocną stroną gry powinien okazać się silnik graficzny. Nie tylko wygeneruje on zapierające dech w piersiach widoki, ale umożliwi również wprowadzenie daleko idącej destrukcji otoczenia, co odegra niebanalną rolę podczas walki.

W ostatnich kilku miesiącach ukazało się sporo pancernych gier mobilnych, a kolejne (w tym odrębna wersja World of Tanks) są w drodze. Wydaje się jednak, że Atypical Games ma spore szanse na zdominowanie konkurencji, tak jak zrobiło to w przypadku produkcji lotniczych.