Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2009, 10:02

autor: Gambrinus

Najciekawsze modyfikacje do Dragon Age: Początek

Najnowsze dzieło BioWare, kapitalny przedstawiciel gatunku RPG – Dragon Age: Origins, podobnie jak seria Neverwinter Nights jest bardzo przyjazna w kwestii modyfikowania zawartości przez graczy. Już w kilka dni po premierze w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze, nieśmiałe próby na tym gruncie. Dzisiaj efekty tych eksperymentów są już w miarę ciekawe a serwis fileplanet.com zaprezentował dotychczas najciekawsze mody dla Dragon Age.

Najnowsze dzieło BioWare, kapitalny przedstawiciel gatunku RPG – Dragon Age: Origins, podobnie jak seria Neverwinter Nights jest bardzo przyjazna w kwestii modyfikowania zawartości przez graczy. Już w kilka dni po premierze w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze, nieśmiałe próby na tym gruncie. Dzisiaj efekty tych eksperymentów są już w miarę ciekawe, a serwis fileplanet.com zaprezentował dotychczas najciekawsze mody dla Dragon Age:

  • Inventory Expanded – jak łatwo się można domyślić, plik zwiększa pojemność plecaka – do 125 slotów. Koniec z zakupywaniem rozszerzeń do podstawowej wartości 70 slotów.
  • Respec Mod umożliwia grzebanie w statystykach postaci, dzięki czemu możemy szlifować postać (poprawiać nietrafne decyzje) albo zwyczajnie oszukać system.
  • No Follower Autolevel Mod sprawia, że w trakcie przyłączenia nowego towarzysza nie zostaje on automatycznie rozwinięty przez komputer. Gracz dzięki temu uzyskuje możliwość ręcznego rozdania punktów.
  • Enchant Any Weapon Mod zgodnie z nazwą, od tej pory również łuki i laski mogą otrzymać magiczne rozszerzenia.
  • No Starting Abilities Mod blokuje automatyczne rozdanie atrybutów związanych z wyborem rasy i klasy postaci. Zamiast tego gracz otrzymuje dodatkowe punkty i całkowicie sam podejmuje decyzję o początkowych statystykach postaci.
  • Gifts of Andraste Armor to pierwsza modyfikacja zawierająca nowe wyposażenie, w tym wypadku dla maga.

Ponadto, puryści mogą ściągnąć propozycje nowych twarzy, ponoć bardziej atrakcyjnych, dla Morrigan (faktycznie była dość… męska) oraz Leilani. Nie mogło również zabraknąć modyfikacji rozbierającej żeńskie postacie. Pełna lista znajduje się tutaj.

Najciekawsze modyfikacje do Dragon Age: Początek - ilustracja #1