Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2016, 13:53

autor: Adrian Werner

Nadjeżdża NASCAR Heat Evolution

Zapowiedziano NASCAR Heat Evolution, czyli grę wyścigową stanowiącą kontynuację popularnej serii sprzed kilkunastu lat. Za produkcję odpowiadają autorzy poprzednich odsłon, czyli ludzie ze studia Monster Games.

Twórcy na razie nie udostępnili żadnych screenów, ani zapisów rozgrywki. - Nadjeżdża NASCAR Heat Evolution - wiadomość - 2016-05-21
Twórcy na razie nie udostępnili żadnych screenów, ani zapisów rozgrywki.

Firma Dusenberry Martin Racing zapowiedziała grę NASCAR Heat Evolution, która ma wskrzesić popularny cykl symulatorów wyścigowych z początku poprzedniej dekady. Projekt zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 13 września tego roku. Za produkcję odpowiada studio Monster Games, czyli ten sam zespół, który opracował NASCAR Heat z 2000 roku, wydane rok później NASCAR Heat 2002 oraz wypuszczone w 2002 r. NASCAR: Dirt to Daytona. Dla deweloperów jest to więc powrót do marki po czternastu latach. Warto wspomnieć, że twórcy rozpoczęli prace już osiemnaście miesięcy temu.

Na razie informacje na temat projektu są dosyć skromne. Dusenberry Martin Racing posiada do 2020 roku wyłączną licencję na zawody NASCAR. Dzięki temu w NASCAR Heat Evolution zobaczymy autentyczne tory, zespoły i kierowców. Autorzy obiecują realistyczny model jazdy, ale zapewniają, że osoby nielubiące symulatorów będą mogły cieszyć się bardziej zręcznościowymi ustawieniami.

W NASCAR Heat Evolution znajdziemy dwadzieścia trzy trasy wiernie odtworzone na podstawie prawdziwych torów. Ciekawie zapowiada się dynamiczny system trudności, który dopasuje kompetencje sztucznej inteligencji do poziomu naszych umiejętności.

Gra zaoferuje tryb kariery i samodzielne wyścigi. Pojawi się także tryb pościgów, w którym weźmiemy udział w ostatnich dziesięciu wyścigach sezonu i spróbujemy przegonić konkurencję w rywalizacji o puchar Sprint Cup. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w NASCAR Heat Evolution zabraknie opcji rozgrywek wieloosobowych.

Warto na koniec wspomnieć, że firma Dusenberry Martin Racing nawiązała także współpracę z firmą Toyota, dzięki czemu w grze ujrzymy sponsorowanych przez nią zawodników, takich jak Kyle Busch, Carl Edwards, Denny Hamlin, Matt Kenseth oraz Martin Truex Jr. Ponadto szykowana jest ciekawa akcja marketingowa. Kierowca, który wygra w tym roku wyścig 2016 NASCAR Sprint All-Star Race na torze Charlotte Motor Speedway wystąpi na okładce gry.

  1. Oficjalna strona gry