Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2018, 03:40

autor: Vergil

Nadciąga Far Cry New Dawn - cena, data premiery, trailer

Przeciek się potwierdził - podczas gali The Game Awards 2018 firma Ubisoft zapowiedziała Far Cry: New Dawn. Postapokaliptyczna strzelanka zadebiutuje już za kilka tygodni.

AKTUALIZACJA:

Far Cry: New Dawn zostało oficjalnie zapowiedziane. 15 lutego 2019 roku produkcja trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a zapłacimy za nią 39,99 dolarów (około 150 złotych). W trakcie zabawy trafimy do postapokaliptycznej Montany, a naszym głównym zadaniem będzie stawienie czoła antagonistkom widocznym na okładce. Poza tym jednak w grze pojawi się również sam Joseph Seed, czyli „główny zły” z Far Cry 5. Rozgrywka zapowiada się szybko i dynamicznie – skorzystamy z wymyślnego arsenału i zasiądziemy za sterami fantazyjnych pojazdów. Zresztą, zobaczcie sami:

Oryginalna wiadomość

Zapowiedziana wczoraj, kolejna odsłona cyklu Far Cry, będzie nosić podtytuł New Dawn. Do sieci wyciekła bowiem okładka tej produkcji w wersji na Xboksa One, którą w pełnej krasie możecie zobaczyć poniżej. Choć francuski wydawca nabrał wody w usta (oficjalnej zapowiedzi doczekamy się podczas gali The Game Awards 2018, od której w chwili pisania tej wiadomości dzielą nas zaledwie godziny), grafika, która trafiła do sieci, wydaje się zdradzać całkiem sporo na temat czekających nas atrakcji.

Podejdź bliżej wędrowcze, my nie gryziemy! - Nadciąga Far Cry New Dawn - cena, data premiery, trailer - wiadomość - 2018-12-07
Podejdź bliżej wędrowcze, my nie gryziemy!

Zacznijmy od tego, że po Josephie Seedzie figurującym na okładce „piątki” prawdopodobnie przyjdzie nam stanąć w szranki z dwiema „sympatycznymi” paniami. Poza tym uwagę zwraca widoczny w tle kościół – jak zauważa redakcja serwisu The Dark Side of Gaming, wygląda na to, że podobnie jak miało to miejsce w Far Cry Primal, twórcy zdecydowali się na „recykling” mapy z wcześniejszej części serii (aczkolwiek tym razem nie zanosi się na to, by mieli się z tym specjalnie kryć). Uwagę zwraca również broń dzierżona przez prawdopodobne antagonistki, a zwłaszcza jedną z nich – kusza strzelająca piłami tarczowymi zapowiada się na ciekawe narzędzie mordu. Na obrazku zdobiącym pudełko gry widoczny jest również typowo „postapokaliptyczny” motocykl – wygląda na to, że nuklearną zimę udało się przetrwać nie tylko ludziom czy florze i faunie, lecz również pojazdom. Oczywiście to tylko gdybanie, którego nie należy brać za pewnik. Osobną kwestią są informacje o tym, w jaki sposób produkcja wykorzysta dodatkową moc Xboksa One X. Standardowo jej posiadacze zagrają w rozdzielczości 4K i skorzystają z dobrodziejstw technologii HDR.

Wygląda na to, że w przyszłym roku będziemy świadkami ciekawej rywalizacji – nie zapominajmy, że w lutym debiutuje postapokaliptyczne Metro Exodus, z kolei wiosną w ręce graczy trafi RAGE 2.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Far Cry