Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2010, 09:10

Nadchodzi kontynuacja Wings of Prey

Na oficjalnym forum gry Wings of Prey jeden z ludzi zatrudnionych w Gaijin Entertainment poinformował graczy, że trwają już prace nad kontynuacją tego tytułu.

Na oficjalnym forum gry Wings of Prey jeden z ludzi zatrudnionych w Gaijin Entertainment poinformował graczy, że trwają już prace nad kontynuacją tego tytułu.

 

Nadchodzi kontynuacja Wings of Prey - ilustracja #1

Obrazek z pierwszej części Wings of Prey.

 

Początkowo planowano rozbudowywać Wings of Prey kolejnymi materiałami DLC. Jednak wprowadzane zmiany ingerowały w strukturę gry tak bardzo, że stare misje i mechanizmy rozgrywki okazały się nie być kompatybilne z nowymi rozwiązaniami. Dlatego zamiast brnąc dalej w DLC postanowiono od razu przejść do tworzenia pełnowymiarowej kontynuacji.

Druga część wprowadzi rozbudowany edytor misji oraz tryb „free flight”, który po wybraniu kilku wytycznych błyskawicznie wygeneruje nowe poziomy. Duże usprawnienia spotkają moduł sztucznej inteligencji (zarówno jednostek powietrznych, jak i naziemnych). Kompletnemu przebudowaniu pod kątem zwiększenia realizmu ulegną modele lotu oraz system zniszczeń (nie tylko samolotów, ale również budynków).

Kontynuacja znacznie większy nacisk położy na tryb sieciowy, choć twórcy nie zapomną o graczach preferujących zabawę solo. W planach jest silne wspieranie tego tytułu dodatkowymi materiałami. Co więcej, już w dniu premiery Wings of Prey 2 posiadacze „jedynki” będą mogli pobrać darmowe DLC, które rozbuduje drugą część o wszystkie lokacje z pierwowzoru. Nowa odsłona cyklu zawierać ma łącznie 2-3 razy więcej materiałów (samolotów, misji, terenów itp.) niż jej poprzedniczka. Na chwilę obecną twórcy nie wspominają nic o wersjach konsolowych.

 

Nadchodzi kontynuacja Wings of Prey - ilustracja #2

Obrazek z pierwszej części Wings of Prey.

 

Gaijin Entertainment nie zapomina również o pierwszej części. Planowana aktualizacja wprowadzi Osiągnięcia oraz listy znajomych. Klient yuplay (system online z którego korzysta Wings of Play) wzbogaci się natomiast o funkcję chata. Możliwe, że ta opcja zostanie też udostępniona z poziomu samej gry. Ponadto, twórcy chcą uzupełnić część misji o tryb kooperacyjny, choć na razie nie wiedzą czy uda się to osiągnąć. Wszystkie te dobra zostaną zawarte w jednej aktualizacji, która najprawdopodobniej ukaże się na przełomie maja i czerwca tego roku. Dopiero po jej wypuszczeniu usłyszymy więcej na temat drugiej części.