Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 lipca 2016, 11:10

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Gettysburg: The Tide Turns - twórcy Crisis in Command nie boją się flagi Konfederacji

Znane z takich gier jak Battle of the Bulge czy Drive on Moscow studio Shenandoah poinformowało, że kończy prace nad turówką Gettysburg: The Tide Turns. Udostępniono zwiastun, zapowiedziano beta testy wersji na PC i potwierdzono, że wydanie na iOS-a wciąż jest w produkcji.

Trylogia Crisis in Command, w skład której wchodzą gry Battle of the Bulge, Drive on Moscow oraz Desert Fox: The Battle of El Alamein, to jedna z najlepszych mobilnych serii strategicznych. Niestety, wysoka jakość nie przełożyła się na dobre wyniki sprzedaży i jakiś czas temu odpowiedzialne za cykl studio Shenandoah zbankrutowało. Na szczęście, zespół został uratowany dzięki wykupieniu przez firmę Slitherine, co pozwoliło twórcom w spokoju kontynuować prace nad swoim najambitniejszym projektem, czyli Gettysburg: The Tide Turns. Teraz po wielu latach produkcja wreszcie wydaje się dobiegać końca. Autorzy wypuścili właśnie nowy zwiastun i zapowiedzieli beta testy na PC, jednocześnie zapewniając, że tytuł zawita także na iOS-a.

Zgodnie z tytułem gra odtworzy bitwę pod Gettysburgiem, czyli najkrwawsze starcie wojny secesyjnej, stoczone w dniach 1−3 lipca 1863 roku, które stało się punktem zwrotnym całego konfliktu. Skala potyczki spowodowała, że autorzy podzielili ją na szereg odrębnych scenariuszy, układających się w jedną kampanię. Dostępne będą także pojedyncze misje. Gra pozwoli na pokierowanie zarówno wojskami Unii jak i Konfederacji.

Rozgrywka skoncentruje się na toczeniu turowych bitew na mapach pokrytych siatką heksów. Skala starć będzie spora – zamiast pojedynczymi żołnierzami pokierujemy całymi oddziałami. Autorzy kładą nacisk na realizm, więc na polu bitewnym znajdziemy te same jednostki, które walczyły tam w rzeczywistości, a na przebieg starcia wpłyną elementy takie jak układ terenu czy morale żołnierzy.

Gettysburg: The Tide Turns zaoferuje obszerne samouczki dla nowicjuszy oraz dokładny opis wszystkich zasad rządzących rozgrywką dla weteranów. Poza trybem dla pojedynczego gracza dostępne będą również rozgrywki multiplayer dla dwóch graczy. Gra zmierza na pecety oraz urządzenia z systemem iOS. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Gettysburg: The Tide Turns – oficjalna strona gry

Naszym zdaniem

Cieszy, że po ostatnich problemach, jakie firma Apple sprawiła historycznym grom strategicznym (mowa o usuwaniu ze sklepu aplikacji z flagami Konfederacji), dalej powstają tego typu produkcje. A spodziewamy się, że najnowsza strategia o wojnie secesyjnej będzie doskonałą propozycją dla fanów gatunku – twórcy to doświadczeni weterani branży, którzy udowodlini, że świetnie znają się na swojej robocie. A więc – byle do premiery!

Przy okazji przypominamy, że temat wojny secesyjnej pojawił się w innej, doskonałej strategii: Ultimate General: Gettysburg, dostępnej niestety tylko na iOS-a. (AZ)