Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 października 2015, 12:43

Nadchodzi cyberpunkowe RPG w uniwersum Netrunnera

Firma Legacy Games ogłosiła, że pracuje nad mobilną grą RPG, której akcja osadzona zostanie w cyberpunkowym uniwersum znanym z karcianki Netrunner.

Wydany po raz pierwszy w 1996 roku Netrunner (obecnie funkcjonujący jako Android: Netrunner) nigdy nie był najpopularniejszą stołową karcianką na rynku, ale przez wielu fanów tego rodzaju rozgrywki uważany jest za jedną z najlepszych. Teraz wreszcie zapowiedziano mobilną adaptację tej marki, ale ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że nie będzie to karcianka, a klasyczne RPG, osadzone jedynie w tym samym uniwersum.

W grze Netrunner zostaniemy przeniesieni do klasycznej cyberpunkowej wizji przyszłości, a gracze wcielą się w tytułowych hakerów, którzy próbują włamywać się serwery wszechpotężnych korporacji w celu kradzieży znajdujących się tam danych. Proces ten odbywa się wirtualnej rzeczywistości, tak mocno sprzężonej z mózgami użytkowników, że najskuteczniejsze systemy obronne potrafią zamienić hakera w warzywo. Te niebezpieczne programy należą do kategorii zwanej jako Czarny Lod, od ich nazwy kodowej LOD, czyli Logiczne Oprogramowanie Defensywne.

Podczas zabawy weźmiemy udział w misjach hakerskich, jak również otrzymamy okazję eksplorowania świata rzeczywistego. Obie te płaszczyzny ukazane zostaną z kamery izometrycznej, ale jednocześnie otrzymają zupełnie odmienne style graficzne oraz typy wyzwań. System walki rozgrywać będzie się w czasie rzeczywistym i przypominać ma rozwiązania z RPG-ów akcji. W cyberprzestrzeni dodatkowo wzmocnione zostaną elementy strategiczne, dzięki konieczności właściwego dobierania odpowiednich programów hakerskich.

Gra położy duży nacisk na fabułę. Aby zadbać o wysoki poziom opowiadanej historii deweloperzy zatrudnili Meg Jayanth, czyli autorkę scenariusza do wyśmienitej tekstowej przygodówki 80 Days. Ponadto ten aspekt ma być regularnie rozwijany poprzez wprowadzanie nowych wątków i postaci za pomocą darmowych aktualizacji.

Netrunner zmierza na systemy mobilne iOS i Android, a premiera nastąpi w przyszłym roku. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Co jednak ciekawe, za prawdziwe pieniądze będziemy kupowali jedynie ułatwienia i bonusy dla towarzyszy broni, a nie dla naszego hakera.