Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Netrunner (iOS)
OkładkaNetrunner (iOS)

Netrunner

Mobilna gra RPG oparta na modelu free-to-play z mikropłatnościami. Netrunner zabiera graczy do cyberpunkowego uniwersum znanego ze stołowej karcianki Android: Netrunner. Gracze wcielają się w hakerów, którzy wykradają tajne dane potężnych korporacji.

RPG | cyberpunk | science fiction | książki | widok izometryczny | elementy strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Netrunner Premiera

data nieogłoszona

AND iOS

producent: Legacy Games wydawca: Legacy Interactive

Netrunner to wydana na mobilny system AND i iOS cyberpunkowa gra RPG, której autorami są ludzie ze studia Legacy Games. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Fabuła

Dostępna na system AND i iOS produkcja osadzona jest w uniwersum stworzonym na potrzeby wydanej po raz pierwszy w 1996 roku stołowej karcianki Netrunner (obecnie funkcjonującej jako Android: Netrunner). Gra przenosi nas do klasycznej cyberpunkowej wizji przyszłości, a gracze wcielają się w tytułowych hakerów, którzy próbują włamywać się na serwery wszechpotężnych korporacji w celu kradzieży znajdujących się tam danych. Proces ten odbywa się w wirtualnej rzeczywistości, tak mocno sprzężonej z mózgami użytkowników, że najskuteczniejsze systemy obronne potrafią zamienić hakera w warzywo. Te niebezpieczne programy należą do kategorii znanej jako Czarny Lód, od ich nazwy kodowej LOD, czyli Logiczne Oprogramowanie Defensywne.

Gra kładzie duży nacisk na fabułę. Aby zadbać o wysoki poziom opowiadanej historii, deweloperzy zatrudnili Meg Jayanth, czyli autorkę scenariusza do wyśmienitej tekstowej przygodówki 80 Days.

Mechanika

Podczas zabawy bierzemy udział zarówno w misjach hakerskich, jak również otrzymujemy okazję eksplorowania świata rzeczywistego. Obie te płaszczyzny ukazywane są z kamery izometrycznej, ale jednocześnie otrzymały zupełnie odmienne style graficzne oraz typy wyzwań. Walka rozgrywa się w czasie rzeczywistym i przypomina rozwiązania z RPG-ów akcji, więc nasza własna zręczność odgrywa równie ważną rolę, co statystyki bohatera.

W cyberprzestrzeni dodatkowo wzmocnione zostają elementy strategiczne, dzięki konieczności właściwego dobierania odpowiednich programów hakerskich. W Netrunner nie zabrakło także systemu rozwoju postaci. Wypełniając misje, zdobywamy punkty doświadczenia, które potem wydajemy na zakup nowych umiejętności.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Netrunner: 12+

iOS
AND