Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2012, 11:07

autor: Adrian Werner

Na Xboksa 360 i PlayStation 3 zmierza bijatyka Girl Fight

Studio Kung Fu Factory zapowiedziało grę Girl Fight. Będzie to bijatyka, w której jedynymi dostępnymi postaciami mają być kobiety.

Znane z gry Supremacy MMA studio Kung Fu Factory zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim być przeznaczona na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 bijatyka Girl Fight. Gra zostanie wydana przez firmę Majesco Entertainment wiosną tego roku za pośrednictwem serwisów dystrybucji elektronicznej Xbox Live Arcade i PlayStation Network.

Na Xboksa 360 i PlayStation 3 zmierza bijatyka Girl Fight - ilustracja #1

Scenariusz skoncentruje się na działaniach złej korporacji, znanej jako FUNDACJA. W tajemnicy przed światem przeprowadza ona eksperymenty mające przemienić obdarzone zdolnościami psionicznymi kobiety w maszyny do zabijania. Dysponujące największym potencjałem kandydatki są porywane, a następnie wrzucane do wirtualnej rzeczywistości, gdzie muszą walczyć o przetrwanie. Jak widać, autorzy postanowili pozostać wierni staroszkolnym tradycjom gatunku oferując niedorzeczną warstwę fabularną.

W grze znajdziemy szeroki wybór wojowniczek. Każda z nich posiadać ma własny styl walki oraz ataki specjalne. Nikogo chyba nie zdziwi zapowiedź, że wszystkie panie będą bardzo atrakcyjne pod względem wyglądu. Girl Fight zaoferuje również edytor pozwalający dopasować prezencję postaci i ich zdolności do naszych preferencji.

Autorzy obiecują sporą różnorodność aren, wśród których znajdziemy m.in. zniszczone wojną San Francisco oraz obróconą w gruzy odlewnię. Zwycięstwa nagradzane będą punktami, za które kupimy nowe umiejętności, stroje i informacje o świecie gry.

Na Xboksa 360 i PlayStation 3 zmierza bijatyka Girl Fight - ilustracja #2 Warto zwrócić uwagę na fakt, że w produkcję Girl Fight zaangażowane jest MicroProse. To nazwa, której nie słyszeliśmy od bardzo dawna. Był to legendarny wydawca gier komputerowych, któremu zawdzięczamy takie przeboje jak m.in. Civilization, Railroad Tycoon, Pirates, Master of Orion, UFO Defense, Grand Prix, F-15 Strike Eagle, czy Darklands. Ostatni oddział tej firmy został zamknięty w 2003 roku.

Prawa do nazwy MicroProse nabyło cztery lata później przedsiębiorstwo znane jako The Interactive Game Group, które następnie zaczęło udzielać licencji na wykorzystanie marki innym podmiotom gospodarczym. Majesco Entertainment wielokrotnie już współpracowało z Interactive Game Group przy wydawaniu gier takich jak Jillian Michaels' Fitness Ultimatum 2009 czy Freddi Fish: Kelp Seed Mystery. Powrót marki MicroProse jest więc zapewne kolejnym przejawem dobrych stosunków pomiędzy tymi firmami.

Na Xboksa 360 i PlayStation 3 zmierza bijatyka Girl Fight - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Girl Fight

Girl Fight