Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2006, 10:36

autor: Metatron

MumboJumbo zapowiada dwie gry na PSP

Developerzy z MumboJumbo, uznanego studia tworzącego gry logiczne, karciane, zręcznościowe i puzzle na PC, postanowili spróbować swoich sił na rynku konsol przenośnych. Pierwsze dwa tytuły przygotowane przez developera, Luxor: Wrath of Set oraz Platypus, trafią na PSP w listopadzie.

Developerzy z MumboJumbo, uznanego studia tworzącego gry logiczne, karciane, zręcznościowe i puzzle na PC, postanowili spróbować swoich sił na rynku konsol przenośnych. Pierwsze dwa tytuły przygotowane przez studio, Luxor: Wrath of Set oraz Platypus, trafią na PSP w listopadzie.

Dotychczas tworzone przez developera produkcje dostępne były w cyfrowej dystrybucji. Luxor: Wrath of Set, grę określaną jako „action puzzle”, ściągnęło do tej pory ze strony MumboJumbo 40 milionów osób. Drugi tytuł, Platypus, opisywany jest jako „pierwsza na PSP strzelanina 2D z wykorzystaniem animacji plastelinowej”.

MumboJumbo zapowiada dwie gry na PSP - ilustracja #1

Wygląda na to, że Sony chce rywalizować z Nintendo na polu niezobowiązujących tytułów na przenośne konsole, w które można pograć w przerwie między „większymi” produkcjami. Do tej pory to NDS raczej niż PSP kojarzone było z grami tego typu.

MumboJumbo zapowiada dwie gry na PSP - ilustracja #2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Platypus

Platypus