Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 lipca 2019, 09:36

Mulan - pierwszy zwiastun filmu Disneya

Wypuszczono premierowy zwiastun aktorskiej wersji animowanego klasyka Mulan. Firma Disney udostępniła również pierwszy plakat filmu.

Ukazał się pierwszy teaser filmu Mulan wytwórni Disney. Aktorska adaptacja animowanego klasyka trafi na ekrany kin 27 marca przyszłego roku.

Film będzie najnowszą z serii produkcji tego typu. W ostatnich latach Disney w ten sam sposób zaadaptował m.in. Księgę Dżungli, Piękną i Bestię, Dumbo oraz Aladyna. W tym miesiącu na srebrny ekran trafi również Król Lew, a w kolejce czekają takie projekty jak Zakochany kundel czy Mała syrenka.

Film wejdzie na ekrany kin w marcu przyszłego roku. - Mulan – pierwszy zwiastun filmu Disneya - wiadomość - 2019-07-08
Film wejdzie na ekrany kin w marcu przyszłego roku.

Przypomnijmy, że oryginalny animowany Mulan ukazał się w 1998 roku. Produkcja okazała się sporym sukcesem kasowym, zarabiając w kinach 304 mln dolarów. Był to imponujący wynik, ale nie dorównał rezultatom uzyskanym przez Piękną i Bestię (425 mln dolarów), Aladyna (504 mln) i Króla Lwa (768 mln dolarów, nie licząc reedycji 3D).

Reżyserką aktorskiej wersji jest Niki Caro, mająca na koncie takie produkcje jak Azyl, czy McFarland. Film Mulan nie będzie bezpośrednią adaptacją animowanego pierwowzoru. Jego elementy zostaną powiązane z wątkami wzorowanymi na oryginalnych chińskich legendach, które zainspirowały wersję z 1998 roku.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jakimi zmianami zaowocuje takie podejście. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że smok Mushu zostanie zastąpiony feniksem. Ponadto w wywiadzie udzielonym w 2017 roku Niki Caro stwierdziła, że w filmie zabraknie piosenek. Znane z animowanego pierwowzoru utwory pojawią się jedynie w formie instrumentalnej.

Warto na koniec wspomnieć, że wytwórnia Disney udostępniła również pierwszy plakat filmu.

  1. Oficjalna strona filmu