Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 maja 2021, 13:25

autor: Karol Laska

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 7-9 maja 2021

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 7-9 maja 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na trzech najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

W erze pozamykanych multipleksów większość czasu przeznaczanego na filmy i seriale spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych bibliotek dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy 5 wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co się pojawiły bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 7 do 9 maja 2021 roku. Zaczynajmy!

Dziedzictwo Jowisza (Jupiter’s Legacy) - Netflix

 1. Co to: serial superbohaterski studiujący psychikę nietypowych herosów
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 7 maja
 3. Rok premiery: 2021
 1. Dziedzictwo Jowisza na Netfliksie

W ostatnich latach prym wiodą seriale superbohaterskie, które starają się nieco przełamać znamienne dla gatunku konwencje – mówię tu chociażby o takich tytułach jak The Boys, Doom Patrol czy The Umbrella Academy. Kolejnym tytułem, który spróbował podejść do tematu herosów z pelerynami jest netfliksowe Dziedzictwo Jowisza stworzone w oparciu o komiks Marka Millara o tym samym tytule. To taka opowieść o superbohaterach, która nie boi się poruszać tematów politycznych, psychologicznych, a miejscami staje się nawet bardzo angażującym dramatem rodzinnym. Co prawda sceny akcji pozostawiają sporo do życzenia, ale hej – liczą się intencje.

Mulan – HBO GO

 1. Co to: remake kultowej disneyowskiej animacji
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 9 maja
 3. Rok premiery: 2020
 1. Mulan na HBO GO

Jeżeli mówicie o Disneyu, to od razu na myśl przychodzą Wam jego najbardziej kultowe animacje. Od jakiegoś czasu coraz mniej jednak tego typu dzieł pojawia się w kinach, a zamiast nich oglądamy aktorskie remake’i mające nieco uwspółcześnić te niby ponadczasowe, ale trochę przestarzałe od strony technicznej historie. Swojej kinowej reinterpretacji doczekała się chociażby Mulan i choć brakuje jej szeroko pojętej baśniowości (w tym ukochanego smoka Mushu czy musicalowych utworów), to na pewno odznacza się nieco większą dojrzałością w przedstawianiu historii dziewczyny próbującej odnaleźć się w męskim wojsku. Nie wszystkim się taka wersja filmu spodoba, ale przynajmniej nie jest ona tanią kalką poprzednika

Droga do szczęścia (Revolutionary Road) – HBO GO

 1. Co to: studium bardzo burzliwego i pełnego emocji związku
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 7 maja
 3. Rok premiery: 2008
 1. Droga do szczęścia na HBO GO

Sam Mendes ma na swoim koncie takie spektakularne, hollywoodzkie hity jak Skyfall czy 1917, a nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że reżyser ten potrafi kręcić także nieco bardziej kameralne i artystyczne dzieła. Wśród nich z pewnością warto zwrócić uwagę na Drogę do szczęścia, czyli na papierze zwykły dramat romantyczny, ale w praktyce bardzo angażujący i pełen rewelacyjnie napisanych dialogów traktat psychologiczny o wszystkich jasnych i mrocznych stronach miłości międzyludzkiej. Główni bohaterowie przez większość czasu się tu po prostu kłócą (coś na wzór Historii małżeńskiej Noaha Baumbacha), ale słucha się tego z niesamowitym zaciekawieniem. To głównie zasługa wybitnych kreacji aktorskich Kate Winslet i Leonardo DiCaprio, a i Michael Shannon ma tu swoje pięć minut.

The Boy from Medellin – Amazon Prime Video

 1. Co to: dokument o znanym kolumbijskim piosenkarzu
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 7 maja
 3. Rok premiery: 2021
 1. The Boy from Medellin na Amazonie

Nie wiem, jak wy, ale ja raz na jakiś czas lubię odpalić sobie dobry film dokumentalny, bo to zgoła odmienne przeżycie w porównaniu do doświadczeń z kinem fabularnym. Kto wie, czy trafionym wyborem na ten weekend nie okaże się nowa produkcja oryginalna Amazona pod tytułem The Boy from Medellin, której głównym bohaterem jest południowoamerykański muzyk J Balvin. Oczywiście nie zwróciłbym uwagi na ten tytuł, gdyby były to zwykła biografia, bo ta raczej nie wybiłaby się z tłumu. Twórcy postawili jednak na ciekawe podejście do prezentacji osoby tegoż piosenkarza, skupiając się na wielu kryzysach tożsamościowych, problemach moralnych i przypadłościach psychicznych, z którymi musiał sobie na co dzień radzić. Nie jest to więc przesłodzona laurka, a ludzka historia z krwi i kości, jaką można przełożyć na nasze życia.

Sprawdź Amazon Prime za darmo przez 30 dni pod tym linkiem. Obecnie Amazon Prime nie ma oficjalnego wsparcia w Polsce (ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu), ale to nie powinno przeszkodzić Wam w oglądaniu – wystarczy skorzystać z konta założonego na Amazon UK.

Potwór (Monster) – Netflix

 1. Co to: dramat o inteligentnym i ambitnym chłopaku, który popełnił jeden życiowy błąd
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 7 maja
 3. Rok premiery: 2021
 1. Potwór na Netfliksie

Potwór miał swoją premierę już kilka lat temu, bo w 2018 roku na Festiwalu Filmowym Sundance. Minęło więc trochę czasu, zanim stał się on szeroko dostępny na całym świecie, ale stało się i z pewnością nie można tegoż tytułu zignorować. To opowieść o młodym, niezwykle inteligentnym i dobrze wychowanym chłopaku. W jednym momencie swojego życia popełnił jednak błąd, który przyniósł ze sobą wiele nieuniknionych konsekwencji. Chłopak zostaje oskarżony o morderstwo, więc toczy się batalia sądowa o jego dalszą przyszłość, a sprawy nie ułatwia kolor skóry chłopaka, przez który jest postrzegany nieco inaczej przez społeczeństwo. Lubicie powolne i emocjonalne kino zaangażowanie społecznie? W takim razie Potwór jest wyborem dla Was.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, filmy i gry.

 1. Co obejrzeć na Netfliksie, Amazonie i HBO GO w weekend 30 kwietnia – 3 maja 2021
 2. Strona internetowa Netflixa
 3. Strona internetowa HBO GO
 4. Strona internetowa Amazon Prime Video