Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 13:00

Mount & Blade II: Bannerlord - obrona twierdzy

Studio TaleWorlds udostępniło kolejny gameplay z gry Mount & Blade II: Bannerlord. Tym razem zaprezentowano oblężenie twierdzy z perspektywy obrońców.

Ponad dwa miesiące temu, w trakcie targów E3, studio TaleWorlds zaprezentowało oblężenie zamku w Mount & Blade II: Bannerlord – kontynuacji popularnego Mount & Blade, sprawnie łączącego elementy gry akcji, RPG, sandboksa oraz strategii. Teraz zaś, w ramach imprezy gamescom 2016, twórcy postanowili postawić nas po drugiej stronie barykady, pokazując bitwę o zamek z perspektywy obrońców, odpierających atak wojsk Zachodniego Imperium. Nadal mamy do czynienia z dość surową wersją gry, co widać po problemach z przenikaniem obiektów czy działaniem SI (na przykład atakujący rzadko wykorzystują tarczę podczas szturmu), niemniej da się zauważyć kilka zmian. W trakcie wspinaczki po drabinie możliwe jest atakowanie mieczem, a przed rozpoczęciem oblężenia możemy rozmieścić swoje jednostki w twierdzy. Jak to wygląda w akcji, przekonacie się poniżej.

Mount & Blade II: Bannerlord - obrona twierdzy - ilustracja #2

Mount & Blade: Bannerlord to kontynuacja gry z 2005 roku, która zyskała sporą popularność wśród graczy i doczekała się kilku rozszerzonych wersji (w tym Ogniem i Mieczem), udanego samodzielnego dodatku i ogromnej liczby fanowskich modyfikacji. Tytuł przeniesie nas do świata znanego z jedynki, ale 200 lat wcześniej, kiedy to po bezpotomnej śmierci ostatniego króla krainy zapanował chaos i rozgorzały walki pomiędzy frakcjami. Tytuł wprowadzi sporo ulepszeń w stosunku do stareńkiej pierwszej odsłony, takie jak większa unikalność postaci, mniej pusty świat czy liczne usprawnienia związane z walką. Gra zadebiutuje wyłącznie na PC w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej