Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 12:54

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Resident Evil VII: Biohazard – zobacz nowy zwiastun z rozgrywką z pierwszej osoby

Targi gamescom to wyśmienita okazja do zaprezentowania zwiastunów i gameplayów z mocno wyczekiwanych gier. Również fani Resident Evil VII: Biohazard otrzymali coś dla siebie – w odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, nowy trailer prezentuje mocno skradankową rozgrywkę FPP.

Z okazji trwających właśnie targów gamescom 2016, firma Capcom wypuściła nowy zwiastun Resident Evil VII: Biohazard. Film składa się z kilku soczystych kawałków gameplaya, które ukazują „nową-starą” formułę rozgrywki, której bliżej do gier pokroju Outlasta niż poprzednich odsłon słynnego japońskiego cyklu, coraz bardziej nastawionych na akcję. Zamiast biegania i strzelania do obleśnych potworów, mamy tu sporo chowania się w ciemnych kątach i umykania przed ścigającą nas tajemniczą postacią z latarnią. Co więcej, perspektywę trzecioosobową zamieniono na widok z oczu bohatera. Sprawdźcie, jak zmiany te wyglądają w akcji:

Klimat powyższego filmu zachowany jest również w grywalnym demie Resident Evil VII: Biohazard, dostępnym na konsoli PlayStation 4 w ramach abonamentu PS Plus. Już wcześniej jednak autorzy zapewniali, że nie oddaje ono faktycznego kształtu rozgrywki. W rzeczywistości twórcy planują zaserwować graczom coś pomiędzy wyżej pokazanym skradankowym horrorem, a survivalem akcji, choć wciąż nie wiadomo do końca, co takiego Capcom ma na myśli. Premierę Resident Evil VII: Biohazard na PC, PlayStation 4 i Xboksie One zaplanowano na 24 stycznia 2017 roku.

  1. Graliśmy w Resident Evil VII: Beginning Hour – horror jak się patrzy