Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 13:06

autor: Maciej "Makek" Kowalczyk

BioShock: The Collection – zwiastun porównujący oryginał z remasterem

W sieci pojawił się nowy zwiastun BioShock: The Collection – pakietu zremasterowanych trzech części cyklu BioShock. Porównano w nim możliwości graficzne nowej, odświeżonej wersji z oryginalną pierwszą odsłoną z 2007 roku.

Do premiery BioShock: The Collection pozostał już niecały miesiąc. Aby przygotować na nią graczy, firma 2K udostępniła nowy trailer, na którym porównała starą i nową wersję pierwszej części BioShocka z 2007 roku. Na zwiastunie widzimy fragmenty z początku gry, tj. podróż samolotem, wpadnięcie do wody, wejście do latarni morskiej oraz odkrycie miasta Rapture.

Choć film jest dość krótki (trwa niecałe 2 minuty), a porównanie odbywa się poprzez ukazywanie dwóch wersji, jedna po drugiej (zamiast zestawienia ich razem), to pozwala on poznać możliwości graficzne BioShock: The Collection. To co rzuca się w oczy, to przede wszystkim poprawione tekstury, które w oryginalnym BioShocku często były blade i rozmyte. W nowej wersji kolory wydają się nieco żywsze, a otoczenie jest wyraźniejsze i ostrzejsze. Co więcej, poprawiono wodę, która wygląda bardziej realistycznie zarówno nad, jak i pod jej powierzchnią. Uwagę przykuwają także nowe rośliny, otaczające budynki podwodnego miasta.

Posiadacze pierwszych dwóch części BioShocka na PC będą mogli za darmo pobrać wersję zremasterowaną. - BioShock: The Collection – zwiastun porównujący oryginał z remasterem - wiadomość - 2016-08-17
Posiadacze pierwszych dwóch części BioShocka na PC będą mogli za darmo pobrać wersję zremasterowaną.

Przypominamy, że BioShock: The Collection pojawi się na PC oraz konsolach obecnej generacji – PlayStation 4 oraz Xboksie One. W skład zremasterowanego pakietu wejdą trzy odświeżone części tego bestsellerowego cyklu pierwszoosobowych strzelanin – wraz ze wszystkimi dodatkami DLC. Dodatkowo posiadacze pierwszych dwóch odsłon BioShocka na Steamie będą mogli za darmo zaktualizować je do edycji zremasterowanych. Światowa premiera została zaplanowana na 13 września 2016 roku. W Europie BioShock: The Collection zadebiutuje 3 dni później – 16 września.