Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2014, 16:40

autor: Meehow

Mortal Kombat X: Ed Boon opowiada o trybie fabularnym i powracającym finiszerze

W czasie targów Gamescom, Ed Boon udzielił wywiadu, w którym opowiada o trybie fabularnym Mortal Kombat X, a także o powracającym finiszerze, który będzie dostępny jako zwieńczenie walki obok doskonale znanych Fatalities.

W czasie targów tegorocznych targów Gamescom w niemieckiej Kolonii, Ed Boon – twórca marki Mortal Kombat – udzielił wywiadu serwisowi IGN, w którym opowiada o nadchodzącym Mortal Kombat X. Dużo uwagi poświęcił trybowi fabularnemu najnowszej odsłony kultowej serii bijatyk. Akcja Mortal Kombat X ma rozgrywać się na przestrzeni 25 lat, rozpoczynając od wydarzeń następujących tuż po zakończeniu ostatniego Mortal Kombat. Większość historii przedstawionej ma jednak miejsce 25 lat później. Boon podkreślił też znaczenie nowych postaci, które często są spokrewnione z tymi doskonale znanymi z poprzednich części MK i ich relacji ze swoimi krewniakami. Dodał także, że nie ustalono jeszcze, jacy zawodnicy będą dostępni w formie dodatków DLC.

Starsi fani Mortal Kombat z pewnością ucieszą się na wieść o powrocie jednego z finiszerów. Obok doskonale znanych Fatalities pojawi się jeden nowy rodzaj wykańczania przeciwników, choć Boon nie zdradził, co to dokładnie będzie. Patrząc na historię serii, mogą to być Brutalities, Animalities lub Friendships. W tej chwili można tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze szczegóły.

Boon poruszył także temat Mortal Kombat vs Street Fighter. Wyraził on zainteresowanie stworzeniem takiej gry, choć stwierdził, że szanse na jej powstanie są dość niskie.

Mortal Kombat X planowane jest na przyszły rok. Platformami docelowymi są pecety oraz konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mortal Kombat X

Mortal Kombat X