Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2018, 15:18

autor: Adrian Werner

MonteCrypto: The Bitcoin Enigma – pierwsza osoba, która ukończy tę grę, otrzyma bitcoina [Aktualizacja]

Jutro do sprzedaży trafi przygodówka MonteCrypto: The Bitcoin Enigma. Pierwszy gracz, który rozwiąże wszystkie zagadki w tej grze, otrzyma w nagrodę jednego bitcoina. [Aktualizacja: pojawiły się podejrzenia, że twórcy wykorzystują komputery osób grających w MonteCrypto do kopania kryptowalut]

AKTUALIZACJA: Wczoraj wieczorem gra zadebiutowała w serwisie Steam. Można ją kupić za 4,31 zł. Jest to cena promocyjna, obniżona o 40% z okazji premiery i po 27 lutego podskoczy do 7,19 zł.

Wkrótce po premierze w sieci pojawiły się interesujące oskarżenia względem twórców MonteCrypto: The Bitcoin Enigma. Dwóch graczy, korzystających z ksywek Sigmaringen King oraz Bard, twierdzi, że podczas rozgrywki gra wykorzystuje po kryjomu komputer gracza do kopania kryptowalut. Do tego link do bitcoina, o którego walczą uczestnicy zabawy, pokazuje powoli rosnącą wartość.

Na razie doradzamy jednak wstrzymać się z osądem. Wielu graczy podaje bowiem, że nie zanotowali wzrostu obciążeń karty graficznej, ani przesyłu danych typowych dla kopania kryptowalut. Do tego Sigmaringen King twierdzi, że ma dowody na poparcie swojej tezy, ale nie chce ich pokazać, co powoduje, że trudno uznać go za wiarygodne źródło.

MONTECRYPTO W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gem Rose Accent
  2. Wydawca: Gem Rose Accent
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 20 lutego 2018 r.

Bitcoinowe szaleństwo trwa w najlepsze, więc nic dziwnego, że coraz częściej po kryptowaluty sięgają twórcy gier. Najnowszym i chyba jednocześnie najciekawszym przykładem tego trendu stała się nadchodząca przygodówka MonteCrypto: The Bitcoin Enigma. Osoba, która ukończy ją jako pierwsza otrzyma bowiem w nagrodę jednego bitcoina.

Gra trafi do sprzedaży jutro wieczorem w serwisie Steam. Jest to debiutancka produkcja niezależnego studia Gem Rose Accent. Twórcy mają w planach wyłącznie wersję pecetową.

Gra zadebiutuje jutro wieczorem.  - MonteCrypto: The Bitcoin Enigma – pierwsza osoba, która ukończy tę grę, otrzyma bitcoina  - wiadomość - 2018-02-21
Gra zadebiutuje jutro wieczorem.

W MonteCrypto: The Bitcoin Enigma wydarzenia będziemy obserwowali z oczu bohatera. Zabawa sprowadzi się do eksplorowaniu trójwymiarowych lokacji i rozwiązywania zagadek. W sumie na pokonanie czekają 24 rozbudowane łamigłówki.

Autorzy traktują projekt jako eksperyment. Obecnie wartość pojedynczego bitcoina wynosi około 11 tysięcy dolarów, czyli ponad 36 tys. złotych. Taka kwota powinna zapewnić dużą motywację do przejścia gry. Dokonanie tego samemu może zająć jednak sporo czasu. Szybszą taktyką będzie nawiązanie współpracy z innymi graczami, ale tutaj rodzi się pytanie, czy taka kooperacja nie zakończy się zdradą jednego z członków grupy. Ponadto pomagając sobie samym ułatwiamy też życie rywalom.

Twórcy podpowiadają, że dobrą taktyką może okazać się pozorowanie współpracy, zwłaszcza jeśli przy okazji będziemy podsuwali innym graczom błędne informacje, mające spowolnić ich postępy. Wszystko to sprawia, że ciekawi nas, jak do zaprezentowanych problemów podejdą użytkownicy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. MonteCrypto: The Bitcoin Enigma w serwisie Steam