Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2018, 16:24

autor: Góral

Zapowiedziano Assetto Corsa Competizione

Studio Kunos Simulazioni zapowiedziało Assetto Corsa Competizione - następcę symulatora wyścigowego Assetto Corsa z 2014 roku. Premierę zaplanowano na tegoroczne lato (we wczesnym dostępie na Steamie).

Do produkcji Assetto Corsa Competizione wykorzystywana jest technologia Unreal Engine 4. - Zapowiedziano Assetto Corsa Competizione - wiadomość - 2018-02-21
Do produkcji Assetto Corsa Competizione wykorzystywana jest technologia Unreal Engine 4.
Assetto Corsa Competizione w skrócie:
  • gra wyścigowa/symulator;
  • tworzona przez studio Kunos Simulazioni;
  • oficjalna produkcja serii wyścigów Blancpain GT;
  • ukaże się latem w Steam Early Access.

Studio Kunos Simulazioni zapowiedziało grę Assetto Corsa Competizione. Będzie to oficjalna produkcja serii wyścigów Blancpain GT organizowanych przez SRO Motorsports Group. Tytuł ukaże się w ramach wczesnego dostępu na Steamie latem bieżącego roku. W opublikowanym komunikacie nie wspomniano nic o ewentualnej wersji konsolowej, ale warto pamiętać, że Assetto Corsa, poprzednia część serii, również najpierw pojawiła się na PC-tach, a dopiero później na sprzęcie Sony i Microsoftu, więc być może podobnie będzie w tym przypadku.

Tak samo jak poprzedniczka, tak i nowa gra ma być pełnoprawnym symulatorem. Dzięki wykupieniu licencji będziemy mogli rywalizować z wirtualnymi odpowiednikami prawdziwych kierowców, jeżdżących dla rzeczywistych zespołów. Oczywiście nie zabraknie także pojazdów od słynnych producentów, w tym Ferrari, Lamborghini i McLarena, oraz dokładnie odwzorowanych tras.

Pełna wersja produkcji ma oferować rozbudowany moduł multiplayer. Szczegółów nie podano, ale ujawniono, że w grze zostanie zastosowany specjalny system rankingowy oceniający indywidualne umiejętności graczy oraz ich zachowanie na torze. W ten sposób twórcy chcą promować uczciwą rozgrywkę.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że do produkcji gry Assetto Corsa Competizione deweloperzy wykorzystują technologię Unreal Engine 4. Obiecano fotorealistyczne warunki pogodowe i świetną grafikę, dzięki czemu zostanie ustalony „nowy standard w zakresie realizmu jazdy oraz immersji”. Trzymamy za słowo i czekamy na kolejne konkrety.