Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 września 2015, 17:02

autor: Entelarmer

Monopoly Fallout - premiera w listopadzie

Wczoraj na targach GameStop Expo 2015 ujawniono kolejne dwie edycje gry planszowej Monopoly, bazujące na dwóch znanych seriach: Fallout i Halo Pierwsza z wymienionych ma ukazać się w listopadzie.

Chyba nikogo już nie dziwią kolejne wydania Monopoly, będącej bezsprzecznie najlepiej sprzedającą się grą planszową w historii. Mieliśmy już – choć nie wszystkie były dostępne w Polsce – nie tylko wariacje w stylu Monopoly Junior czy Monopoly Milionerzy, ale też wersje oparte na licencjach filmowych (Simpsonowie), muzycznych (AC/DC, The Beatles) czy też wreszcie growych (Pokemon). Nie zmienia to jednak faktu, że gracze uczestniczący we wczorajszej imprezie GameStop Expo 2015 przeżyli spore zaskoczenie po zobaczeniu dwóch najnowszych edycji Monopoly. Te bowiem, jak donosi serwis ShackNews, będą oparte na dwóch dobrze znanych seriach gier. Jedna z nich bazować będzie na cyklu Fallout, a na okładce, rzecz jasna, znajdzie się maskotka serii – Vault Boy. Z kolei drugie wydanie wykorzysta licencję Halo. Pierwsza z tych edycji została potwierdzona na Twitterze Fallouta.

Vault Boy pokazuje kciuk w górę dla Monopoly Fallout - Monopoly Fallout - premiera w listopadzie - wiadomość - 2015-09-03
Vault Boy pokazuje kciuk w górę dla Monopoly Fallout

Niestety, na razie nie wiemy nic konkretnego o żadnej z edycji, choć sądząc po jednym ze zdjęć, raczej nie ma co liczyć na duże modyfikacje w stosunku do zwykłego Monopoly. A szkoda, bo pewnie wielu nie miałoby nic przeciwko otrzymaniu odpowiednio zmodyfikowanej wersji, choćby w rodzaju tej podarowanej przez użytkownika XsimonbelmontX z serwisu Reddit jego małżonce (a zarazem wielkiej fance postapokaliptycznej serii). Oficjalne Fallout Monopoly będzie można zakupić jedynie w sieciach sklepów GameStop, a producent gry i wydawca Monopoly w USA – firma USAPoly – potwierdziła w serwisie Instangram, że gra ukaże się w listopadzie, a więc jej wydanie zbiegnie się z premierą czwartej odsłony cyklu Fallout.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 4

Fallout 4