Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2019, 10:30

autor: AlexB

Mod do The Elder Scrolls IV Oblivion podbija jakość tekstur do 4K i 8K

Popularne RPG The Elder Scrolls IV: Oblivion otrzymało mod podbijający rozdzielczość niemal wszystkich tekstur do 4K i 8K. Dokonano tego za pomocą narzędzia Gigapixel AI. Całość waży około 4,5 GB.

Lata mijają, a The Elder Scrolls IV: Oblivion wciąż cieszy się sporą popularnością wśród fanów. Aby nieco urozmaicić kolejne powroty do tego tytułu, wielu graczy decyduje się na zainstalowanie różnorakich modyfikacji, czy to zmieniających pewne elementy gameplayu, dodających nowe wątki fabularne, czy ulepszających grafikę. Do tych ostatnich możemy zaliczyć pracę autorstwa niejakiego SilverScrublord. Mod podbija rozdzielczość niemal wszystkich tekstur w grze do 4K i 8K.

Dzięki modyfikacji SilverScrublorda Oblivion ma wyglądać lepiej niż kiedykolwiek (screen z podstawowej wersji gry). - Mod do The Elder Scrolls IV Oblivion podbija jakość tekstur do 4K i 8K - wiadomość - 2019-04-18
Dzięki modyfikacji SilverScrublorda Oblivion ma wyglądać lepiej niż kiedykolwiek (screen z podstawowej wersji gry).

Warto zaznaczyć, że podczas procesu wyostrzania tekstur The Elder Scrolls IV: Oblivion nie doszło do żadnych drastycznych zmian. Wszystkie są takie same jak w oryginale, tylko wyraźnie ostrzejsze, dzięki czemu zachowany został kierunek artystyczny wybrany przez firmę Bethesda. Osiągnięto to za pomocą narzędzia Gigapixel AI, które wykorzystuje techniki SI i po prostu automatycznie zwiększa rozdzielczość gotowych już materiałów (w przypadku modyfikacji autorstwa SilverScrublorda, aż czterokrotnie). Program ten jest płatny – kosztuje 99,99 dolarów (około 378 złotych), lecz czego się nie robi dla ulubionej gry.

Niewielką próbkę tego, jak poradziło sobie Gigapixel AI z teksturami The Elder Scrolls IV: Oblivion, możecie zobaczyć na screenach opublikowanych przez SilverScrublorda (dwa przykłady znajdziecie w niniejszej wiadomości). Jeśli to, co widzicie, przypadnie Wam do gustu, to link do modyfikacji znajdziecie poniżej. Jest ona podzielona na kilka oddzielnych paczek. Całość waży około 4,5 GB.

  1. (Almost) Every Oblivion texture enhanced na platformie Nexus

The Elder Scrolls IV: Oblivion obchodził w tym roku swoje trzynaste urodziny. W dniu premiery tytuł został niezwykle ciepło przyjęty, zarówno przez media branżowe (w serwisie Metacritic pecetowa wersja może pochwalić się średnią oceną na poziomie 94/100), jak i graczy. Zdobył on również mnóstwo nagród dla najlepszej produkcji 2006 roku.

  1. Oficjalna strona serii The Elder Scrolls
  2. The Elder Scrolls IV: Oblivion - recenzja gry
  3. The Elder Scrolls IV: Oblivion – poradniki do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.