Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 kwietnia 2019, 11:45

autor: Czarny Wilk

Reżyserzy Avengers: Endgame apelują, by nie spoilerować fabuły filmu

Ze względu na rychłą premierę filmu Avengers: Koniec gry, bracia Anthony i Joe Russo wystosowali do fanów prośbę o powstrzymanie się od zdradzania innym szczegółów fabularnych i psucia szykowanych przez lata niespodzianek.

Już tylko dni dzielą nas od najważniejszej kinowej premiery roku – debiutu Avengers: Endgame. Finałowe starcie z Thanosem zapowiada się na obraz pełen niespodzianek i dramatycznych sytuacji, stąd reżyserzy widowiska Anthony i Joe Russo wystosowali do fanów prośbę o to, by po obejrzeniu filmu powstrzymać się od zdradzania fabuły i psucia zabawy innym widzom.

Bracia Russo oprócz Endgame wyreżyserowali też Avengers: Wojnę bez granic, Kapitana Amerykę: Zimowego Żołnierza i Kapitana Amerykę: Wojnę superbohaterów. - Reżyserzy Avengers: Endgame apelują, by nie spoilerować fabuły filmu - wiadomość - 2019-04-18
Bracia Russo oprócz Endgame wyreżyserowali też Avengers: Wojnę bez granic, Kapitana Amerykę: Zimowego Żołnierza i Kapitana Amerykę: Wojnę superbohaterów.

Do największych fanów na świecie,

To jest to. To koniec. Koniec bezprecedensowej mozaiki narracyjnej, rozciągniętej na jedenaście lat i jedenaście marek.

Piszemy te słowa do Was wszystkich, którzy byli z nami podczas tej podróży od samego jej początku, przeżywając jej wzloty i upadki razem z rodziną, przyjaciółmi, kolegami i koleżankami z klasy, współpracownikami. Którzy tak mocno zaangażowali się w losy postaci i ich przygody. Którzy śmiali się, kibicowali, ronili łzy. Dzielili się swoimi przemyśleniami i emocjami w rozmowach, teoriach, fan artach i fan fikcji. Wiedzcie, że nasza dwójka, podobnie jak wszystkie inne osoby zaangażowane w Endgame, przez ostatnie trzy lata pracowała niestrudzenie nad stworzeniem zaskakującego i silnego emocjonalnie zakończenia Sagi Nieskończoności.

Ponieważ tylu z Was zaangażowało swój czas, swoje serca i swoje dusze w te opowieści, raz jeszcze prosimy Was o pomoc.

Gdy zobaczycie w ciągu nadciągających tygodni Koniec gry, prosimy, nie zdradzajcie fabuły innym, tak jak nie chcielibyście, by ktoś zdradzał ją Wam.

Pamiętajcie, Thanos wciąż domaga się od Was milczenia.

Jak zawsze, życzymy szczęścia i przyjemnego oglądania…

Joe i Anthony Russo

Bracia Russo

#DontSpoilTheEndgame

Apel jest miłym gestem, choć wątpliwe, by odniósł sukces – wiele osób niestety czerpie niezdrową satysfakcję z psucia innym zabawy i takie próby prędzej zachęcą je do intensywniejszych ataków, niż ruszą ich sumienie. Z tego względu w okolicy premiery filmu sugeruję unikać miejsc szczególnie narażonych na spoilery, jak fanpage’e poświęcone Marvelowi czy tematyczne wątki na forach dyskusyjnych.

Avengers: Koniec gry w polskich kinach zadebiutuje 25 kwietnia 2019 roku. Pokazy przedpremierowe emitowane będą natomiast od 24 kwietnia. Film zapowiada się na widowisko nie tylko imponujące, ale też bardzo długie. Obraz już przed premierą zdążył pobić pewne kinowe rekordy popularności.