Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 kwietnia 2019, 13:18

autor: Entelarmer

Avengers Endgame bije rekord Star Wars w przedsprzedaży biletów

Avengers: Koniec gry jeszcze nie trafiło do kin, a już zapisało się w historii kina. Nadchodząca superprodukcja Marvela pobiła rekord Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy w przedsprzedaży biletów pierwszego dnia. I to w zaledwie sześć godzin.

Nowy film Marvela bije rekordy jeszcze przed kinowym debiutem. - Avengers Endgame bije rekord Star Wars w przedsprzedaży biletów - wiadomość - 2019-04-06
Nowy film Marvela bije rekordy jeszcze przed kinowym debiutem.

Avengers: Koniec gry to bezsprzecznie najbardziej oczekiwana premiera filmowa tego roku. Dobitnie świadczył o tym przebieg przedsprzedaży biletów na seans w amerykańskich kinach. Tłumy chętnych do obejrzenia nowych Avengersów okazały się tak liczne, że strony niektórych sprzedawców nie wytrzymały obciążenia, a gdy już były dostępne, klienci musieli czekać na swoją kolej. W tym kontekście nie dziwi doniesienie jednego z tych serwisów – Fandango – o pobiciu przez Koniec gry dotychczasowego rekordu przedsprzedaży w ciągu pierwszych 24 godzin. Dotychczas palmę pierwszeństwa dzierżył siódmy epizod Gwiezdnych wojen, za którym plasowały się m.in. Ostatni Jedi oraz Avengers: Wojna bez granic. Najciekawsze jest to, że Avengers: Koniec gry potrzebował jedynie sześciu godzin, by przebić wynik Przebudzenia mocy. Podobną informację przekazali inni sprzedawcy.

Oczekiwania wobec Avengers: Końca gry są ogromne, i to nie tylko z powodu sukcesów poprzednich rozdziałów sagi Avengersów. Zakończenie Wojny bez granic rodziło pytania co do dalszego ciągu historii, w której niepoślednią rolę odegrał Thanos oraz zdobyta przez niego Rękawica Nieskończoności. Kolejne doniesienia tylko podsycały zainteresowanie obrazem. Koniec gry ma być najdłuższym filmem o superbohaterach w historii Marvela (licząc jedynie wersje kinowe), co twórcy uzasadnili chęcią dostarczenia fanom „długiego, fascynującego finału”. Czy uda się dotrzymać tej obietnicy, przekonamy się wkrótce. Polska premiera Avengers: Końca gry już 25 kwietnia, a pierwsze pokazy przedpremierowe rozpoczną się 24 kwietnia.