Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 marca 2019, 13:05

autor: Serek

Avengers: Endgame najdłuższym filmem o superbohaterach w historii

Avengers: Koniec gry będzie najdłuższym filmem Marvel Studios, a także w historii kina superbohaterskiego - widowisko potrwa ponad trzy godziny. Tak wynika z informacji umieszczonych na stronie AMC Theaters, popularnej sieci kin w Stanach Zjednoczonych.

„Panie Stark, nie czuję się za dobrze”. - Avengers: Endgame najdłuższym filmem o superbohaterach w historii - wiadomość - 2019-03-26
„Panie Stark, nie czuję się za dobrze”.

Do premiery czwartej części Avengers, czyli chyba najbardziej wyczekiwanego widowiska kinowego ostatnich lat, pozostał niespełna miesiąc. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, jakoby film miał wyrwać z naszego życia ponad 3 godziny - tak w listopadzie twierdzili bracia Russo (duet reżyserski odpowiedzialny za dzieło). Jak podaje amerykańska sieć kin AMC Theaters, Avengers: Koniec gry będzie trwał 3 godziny i 2 minuty. Oznacza to, że zbliżające się wielkimi krokami dzieło Marvela będzie najdłuższym filmem w historii studia, a także kina superbohaterskiego (uwzględniając tylko wersje kinowe). Do tej pory najobszerniejszym dziełem Marvela była poprzednia część Mścicieli, która trwała 2 godziny i 29 minut.

Według sieci AMC film potrwa ponad 3 godziny.
Według sieci AMC film potrwa ponad 3 godziny.

Avengers: Koniec gry ma być punktem kulminacyjnym opowiadanej na przestrzeni 22 filmów tak zwanej „Sagi Nieskończoności”, która obejmuje 3 fazy produkcji MCU. Tytuł ma także płynnie wprowadzić widzów w 4. fazę, rozpoczynającą się przygodami Człowieka-pająka w Spider-Man: Daleko od domu. Za ostatnią część Avengers odpowiada ta sama ekipa, co za Wojnę bez granic. Film reżyserują bracia Joe i Anthony Russo, natomiast scenariuszem zajęli się Christopher Markus oraz Stephen McFeely. Na ekranie ponownie zobaczymy takie gwiazdy jak: Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Josh Brolin, Mark Ruffalo czy Jeremy Renner. Premiera widowiska już 25 kwietnia tego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa Marvel