Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2019, 13:10

autor: AlexB

Kolejny dodatek do Euro Truck Simulator 2 może zabrać nas na Bałkany

Studio SCS Software zaczęło publikować materiały podgrzewające atmosferę przed oficjalną zapowiedzią nowego dodatku do Euro Truck Simulator 2. Wiele wskazuje na to, że zabierze on wirtualnych kierowców ciężarówek na Bałkany.

Od premiery ostatniego dużego dodatku do Euro Truck Simulator 2, czyli Bałtyckiego szlaku, minęły już przeszło cztery miesiące. Wirtualni kierowcy ciężarówek mogą zatem już powoli szykować się do zapowiedzi kolejnego rozszerzenia. W które rejony Starego Kontynentu tym razem się wybiorą? Tego na razie oficjalnie nie wiadomo, lecz studio SCS Software w ostatnich dniach opublikowało szereg materiałów, które dość mocno sugerują jedno miejsce. Zacznijmy od niespełna minutowego teasera sprzed kilku tygodni.

Jeśli z góry odrzucimy teorię, że czeska firma przygotowuje dla nas symulator furmanki, to co możemy wyciągnąć z powyższego teasera? Całość ma mocno wyczuwalny klimat krajów znajdujących się dokładnie na południe od naszego państwa. Konkluzja wydaje się zatem prosta – wraz z nowym dodatkiem do Euro Truck Simulator 2 wybierzemy się na Bałkany.

Już wkrótce będzie można zwiedzić nowe zakątki Europy w Euro Truck Simulator 2. - Kolejny dodatek do Euro Truck Simulator 2 może zabrać nas na Bałkany - wiadomość - 2019-04-05
Już wkrótce będzie można zwiedzić nowe zakątki Europy w Euro Truck Simulator 2.

Teorię tę potwierdzają screeny, które wczoraj pojawiły się na oficjalnym blogu studia SCS Software. Możemy na nich zobaczyć między innymi fragmenty wybrzeża oraz pasma górskiego, które, jak zauważył jeden z czujnych internautów, są niemal dokładnym odwzorowaniem okolic znajdujących się w Bułgarii. Jeden z samochodów ma również tablice rejestracyjne z oznaczeniami z tego kraju. Ponadto według części społeczności na niektórych screenach są obecne drogi charakterystyczne dla Rumunii.

Rzecz jasna na razie są to jedynie spekulacje. Możliwe, że nadchodzące DLC nie będzie obejmowało całych Bałkanów, a jedynie Rumunię i Bułgarię, a reszta państw z tamtego regionu pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Wszystko powinno stać się jasne w dniu pełnej zapowiedzi. Niestety, nie znamy na razie jej terminu, tak samo jak choćby przybliżonej daty premiery nowego rozszerzenia zwiększającego mapę w Euro Truck Simulator 2.

Jeśli chcielibyście już teraz odwiedzić Bałkany w Euro Truck Simulator 2, to zawsze możecie sprawdzić prace społeczności. W tym miejscu znajdziecie szczegóły na temat Project Balkans, modyfikacji poszerzającej mapę gry o fragmenty Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny oraz Albanii.