Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2020, 12:08

Mod do Skyrim pozwoli adoptować kota

The Elder Scrolls V: Skyrim otrzyma niedługo nowego, kociego moda. Modyfikacja pozwoli nam zaopiekować się futrzakiem oraz zadbać o jego potrzeby - jeśli czworonóg nam na to pozwoli.

Mod do Skyrim pozwoli adoptować kota - ilustracja #1
Skyrim pozwoli adoptować kota.

Wiecie czego brakuje w Skyrimie? Kotów. Naprzeciw temu wyszedł Darkfox127, który pochwalił się ciekawą modyfikacją. Jego „A Cat’s Life” dodaje do gry koty oraz mechanikę opiekowania się nimi. Autor pracuje nad swoim projektem od 2018 roku, a parę dni temu zaprezentował dłuższy gameplay, który możecie obejrzeć poniżej.

Mod pozwoli adoptować koty w większości miast Skyrim. Nie jest to jednak takie proste, bo niektóre z bezpańskich kociaków muszą być przekonane, by do nas dołączyć. Futrzaki trzeba najpierw obserwować, żeby zobaczyć, czy są przyjaźnie nastawione, a następnie poprawić z nimi relację, oferując im jedzenie. Zbyt szybkie zawłaszczenie kota bez zdobycia jego zaufania może skończyć się bolesnymi zadrapaniami. Łatwiejszym sposobem jest kupienie kota, czego można dokonać w jednym z dwóch konkurencyjnych sklepów zoologicznych (do których zostały stworzone całkiem nowe postacie oraz voice acting). Dla chętnych, którzy lubią rozpieszczać swoje czworonogi, została dodana również opcja kupienia naszemu kotu legowiska lub obroży i oczywiście głaskania.

Mod do Skyrim pozwoli adoptować kota - ilustracja #2
Mod posiada opcje „konfiguracji” kotów.

Modyfikacja dodaje system „potrzeb”, który wymaga od gracza karmienia i opiekowania się czworonogiem. Jeśli będziemy nieuważni, kot może umrzeć z głodu, a złe traktowanie sprawi, że pupil może od nas uciec. Darkfox127 mówi, że akurat ta konkretna funkcja będzie w czasie premiery w fazie beta, lecz będzie można ją wyłączyć z poziomu menu. Mod doda również do produkcji nowy perk zwany „crazy cat person”, nie wiadomo jednak w jaki sposób będzie działał ani jak go zdobyć.

Autor oparł modele kotów o inną modyfikację dodającą modele tych zwierząt, jednak sam dodał szereg systemów i opcji, dzięki którym można adoptować kociaki. Mod ma zapowiedzianą premierę na 1 sierpnia 2020 roku oraz będzie kompatybilny z wersją Special oraz Legendary Edition. Modyfikacja zapewne pojawi się na jednej ze stron, na których autor publikuje swoje dzieła, do których linki znajdują się tutaj i tutaj.