Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2020, 11:47

The Outer Worlds: Peril on Gorgon – długość dodatku i inne konkrety

Studio Obsidian Entertainment ujawniło spodziewaną długość dodatku The Outer Worlds: Peril on Gorgon. Twórcy poinformowali także, że DLC projektowane jest z myślą o doświadczonych postaciach.

The Outer Worlds: Peril on Gorgon – długość dodatku i inne konkrety - ilustracja #1
W pierwszy dodartek zagramy we wrześniu.

Podczas prezentacji Xbox Games Showcase studio Obsidian Entertainment zapowiedziało Peril on Gorgon, czyli pierwszy dodatek do RPG-a The Outer Worlds. Teraz autorzy ujawnili dodatkowe informacje na temat tego projektu, w tym te dotyczące długości rozszerzenia.

W wywiadzie z serwisem Polygon jeden z deweloperów zdradził, że pod względem rozmiarów DLC ma przypominać to, co oferowała sekcja Monarch, czyli największy hub z podstawowej wersji gry. Tym samym przejście Peril on Gorgon powinno zająć nam ok. 6-8 godzin. Czas ten będzie można oczywiście wydłużyć misjami pobocznymi.

Przejście głównej kampanii w The Outer Worlds wymaga ok. 12 godzin (lub 35. dla osób, które chcę ukończyć grę w 100%). Fakt, że dodatek będzie miał rozmiary połowy „podstawki” jest więc miłym zaskoczeniem. Co ciekawe, choć Peril on Gorgon zaoferuje nową planetę, to część z wydarzeń rozegra się w starych lokacjach.

Garść interesujących konkretów przyniósł również wywiad z serwisem GameSpot. Dodatek zaprojektowano tak, aby był dostępny od połowy kampanii The Outer Worlds. Dostęp do Peril on Gorgon zostanie odblokowany, gdy przejdziemy główny wątek w sekcji Monarch. Wyzwania z dodatku opracowano z myślą o postaciach na poziomie 25. Warto dodać, że DLC zwiększy o trzy poziomy maksymalny limit doświadczenia.

Przypomnijmy, że The Outer Worlds: Peril on Gorgon ukaże się 9 września tego roku. Rozszerzenie zadebiutuje równocześnie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W planach są również wydania na Nintendo Switch oraz Google Stadia, ale te zadebiutują później.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry The Outer Worlds – RPG roku? Tak, ale 2012
  3. The Outer Worlds - poradnik do gry
  4. Wszystko o The Outer Worlds (data premiery, gameplay)