Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 28 lipca 2020, 11:37

autor: Karol Laska

Po Czarnobylu czas na serial HBO o koronawirusie

HBO we współpracy z Hyperobject Industries stworzy serial o korporacyjnym wyścigu po szczepionkę na koronawirusa. Za projektem stać będzie głównie Adam McKay.

Po Czarnobylu czas na serial HBO o koronawirusie - ilustracja #1
Czarnobyl to już przeszłość. Porozmawiajmy o teraźniejszości.

HBO udowodniło serialem Czarnobyl, że potrafi chwycić się trudnych do przepracowania wydarzeń historycznych i przekształcić je w filmowe, skłaniające do refleksji widowisko. Kolejny temat, za który weźmie się amerykańska sieć telewizyjna będzie o wiele świeższy. Pandemia koronawirusa nie zdążyła się jeszcze skończyć, a już powstanie o niej pierwsza poważna produkcja.

Nie znamy na razie tytułu serialu, ale serwis informacyjny Deadline odkrył, że całość powstanie na bazie opartej na faktach prozy autorstwa Brendana Borrella – The First Shot. Książka skupia się przede wszystkim na temacie szczepionki na COVID-a. Nie chodzi jednak o badanie jej właściwości czy sposób uzyskania medykamentu, a typowo kapitalistyczny wyścig szczurów w celu jak najszybszego opracowania lekarstwa. Należy więc przygotować się na dynamiczny dramat polityczny z aroganckimi biznesmenami w rolach głównych.

Po Czarnobylu czas na serial HBO o koronawirusie - ilustracja #2
Na zdjęciu Adam McKay.

Nad całym projektem czuwać będzie Adam McKay i jego firma produkcyjna Hyperobject Industries, która od jakiegoś czasu jest w ścisłej współpracy z HBO. W planach są już seriale o Jeffreyu Epsteinie i drużynie koszykarskiej Los Angeles Lakers. Adaptacja The First Shot to kolejny krok w celu rynkowej ekspansji McKaya. Producent ten ma też spore doświadczenie reżyserskie. Zaczynał od prostych komedii z Willem Ferrellem pokroju Braci przyrodnich i Policji zastępczej, by następnie szturmem wbić się na gale oscarowe swoimi szalenie zmontowanymi filmami politycznymi. Mowa o popularnym Big Short i nietypowej biografii Dicka Cheneya pod tytułem Vice. Na podstawie tej twórczości można być raczej spokojnym o poziom serialu o szczepionce.

Warto też przypomnieć, że McKay pracuje aktualnie nad amerykańską ekranizacją Parasite – tegorocznego laureata Oscara za najlepszy film. W projekt zaangażowany jest także Boon Joon-ho, czyli reżyser oryginału oraz platforma HBO GO. Miejmy tylko nadzieję, że liczba zaplanowanych przez producenta dzieł nie wpłynie na ich ostateczną jakość.

 

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.