Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2016, 19:00

autor: Góral

Mirage: Arcane Warfare nową grą twórców Chivalry: Medieval Warfare

Twórcy popularnej gry Chivalry: Medieval Warfare zapowiedzieli swój kolejny sieciowy projekt - pierwszoosobową grę akcji Mirage: Arcane Warfare na komputery osobiste. Niestety, nie podzielili się zbyt wieloma informacjami na jej temat, ale opublikowali chociaż krótki zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Zespół Torn Banner Studios, znany z gry Chivalry: Medieval Warfare, zapowiedział swój kolejny projekt - Mirage: Arcane Warfare. Niestety obecnie dysponujemy jedynie szczątkowymi informacji oraz powyższym zwiastunem, zawierającym fragmenty rozgrywki – dłuższego materiału wideo i szczegółów doczekamy się 9 marca. Na ten moment wiemy, że produkcja ukaże się na Steamie i będzie wieloosobowym FPS-em, a przynajmniej tak tytuł określili twórcy w opublikowanym komunikacie. Na zwiastunie nie ukazano jednak strzelanki, a pierwszoosobową grę walki, w której pierwsze skrzypce gra broń biała oraz magia. Wiemy także, że projekt wykorzysta technologię Unreal Engine od firmy Epic Games, a na resztę konkretów musimy poczekać.

Mirage: Arcane Warfare nową grą twórców Chivalry: Medieval Warfare - ilustracja #1
Mirage: Arcane Warfare w skrócie:
  • Pierwszoosobowa gra akcji
  • Ukaże się na komputerach osobistych (Steam)
  • Za produkcję odpowiada studio Torn Banner, znane z gry Chivalry: Medieval Warfare

Dzisiejsze ujawnienie Mirage: Arcane Warfare dla fanów studia nie powinno być wielkim zaskoczeniem, gdyż pierwsze wzmianki o tym projekcie pojawiły się w listopadzie 2015 roku, kiedy to deweloper zarejestrował znak handlowy o tej samej nazwie. Warto również zauważyć, że będzie to dopiero druga pełnoprawna produkcja założonego w 2010 roku Torn Banner Studios. Do tej pory kanadyjska ekipa wypuściła tylko Chivalry: Medieval Warfare.

Wspomniana gra ukazała się w 2012 roku na komputerach osobistych, a w późniejszym czasie przeniesiono ją także na konsole (Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4). Tytuł przeznaczony jest do zabawy w multiplayerze, a gracze wcielają się w średniowiecznych rycerzy, którzy toczą boje między sobą. Projekt spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i sprzedał się w ponad 2 milionach egzemplarzy na samych PC-tach.