Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 6 września 2017, 19:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mirage: Arcane Warfare będzie rozdawane za darmo [aktualizacja - gra już dostępna]

Dziś o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpocznie się promocja, w ramach której na Steamie za darmo będzie rozdawana gra Mirage: Arcane Warfare od studia Torn Banner.

Aktualizacja

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, studio Torn Banner udostępniło Mirage: Arcane Warfare za darmo. Grę pobierzecie ze Steama bez ponoszenia kosztów do 7 września do godziny 19:00.

Oryginalna wiadomość

Studio Torn Banner poinformowało, że jego najnowsza produkcja Mirage: Arcane Warfare rozdawana będzie za darmo przez jeden dzień. Akcja odbędzie się na Steamie – rozpocznie się dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego i potrwa 24 godziny. W tym czasie wystarczy dodać grę do swojej biblioteki, by mieć ją już na stałe. Jeżeli jednak z jakichś powodów nie uda Wam się „kupić” darmowego egzemplarza, to tytuł będziecie mogli w późniejszym czasie nabyć w obniżonej cenie. Obecnie gra kosztuje jeszcze 27,99 euro (około 119 zł), ale od jutrzejszego wieczora koszt zakupu zostanie obniżony na stałe do 9,99 euro (około 42 zł).

Mirage: Arcane Warfare to multiplayerowa gra akcji w arabskich klimatach. - Mirage: Arcane Warfare będzie rozdawane za darmo [aktualizacja - gra już dostępna] - wiadomość - 2017-09-07
Mirage: Arcane Warfare to multiplayerowa gra akcji w arabskich klimatach.
Mirage: Arcane Warfare w skrócie:
  1. multiplayerowa gra akcji od twórców Chivalry: Medieval Warfare;
  2. będzie rozdawana za darmo przez 24 godziny – start promocji dziś o godzinie 19:00 czasu polskiego;
  3. po zakończeniu promocji cena gry zostanie znacznie obniżona.

Dlaczego deweloperzy zdecydowali się na tak hojny gest i tak dużą obniżkę? W opublikowanym wpisie wyjaśnili, że Mirage: Arcane Warfare po prostu słabo się sprzedało. Studio nie ma jednak problemów finansowych i znajduje się w dobrej kondycji, ale żałuje, że część z fanów firmy zakupiła grę i teraz ma kłopoty ze znalezieniem chętnych do zabawy. Dodatkowo jego pracownicy po prostu chcą, żeby ludzie grali w projekt, który tworzyli przez kilka lat. W związku z tym zdecydowali się na zorganizowanie opisanej promocji i drastyczne zredukowanie kosztów zakupu. Deweloperzy wierzą, że dzięki temu uda się rozbudować społeczność produkcji, która już w momencie premiery zebrała przyzwoite recenzje, a od tamtej pory doczekała się m.in. nowych map czy postaci. To jak będzie, dacie grze szansę?

Na koniec pragniemy jeszcze przypomnieć, czym w ogóle jest Mirage: Arcane Warfare. Pisząc w skrócie, to multiplayerowa gra akcji FPP, w której trafiamy do fikcyjnego świata, inspirowanego perską i arabską kulturą. Podczas zabawy wcielamy się w postacie walczące o magiczną moc. Dysponują one różnymi zdolnościami, wykorzystywanymi w potyczkach toczonych na krótkim dystansie.