Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2023, 21:33

Minecraft Legends z datą premiery, zobacz nowy gameplay

Minecraft Legends ma datę premiery, ponadto twórcy gry przedstawili krótki pokaz rozgrywki w trakcie Developer_Direct.

Źródło fot. Mojang Studios | Blackbird Interactive.
i

Minecraft Legends to pierwsza gra, którą pokazano w trakcie transmisji Developer_Direct. Zespoły Mojang Studios oraz Blackbird Interactive zaprezentowały sieciową rozgrywkę w nadchodzącej strategii, w której będziemy budować fortece oraz dowodzić armiami. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

  1. Twórcy Minecraft Legends: „Znajdziecie tu rzeczy, których próżno szukać w RTS-ach”

W Minecrafta zagrasz w PC Game Passie – subskrypcję kupisz tutaj

Nowa gra spod szyldu Minecrafta pozwoli nie tylko na samotną zabawę. Twórcy przekazali, że szykują też tryb kooperacji oraz rozgrywkę PvP. W ramach tej drugiej do boju staną dwie drużyny, które będą starały się zniszczyć fortecę przeciwnika.

Zabawa nie ograniczy się też tylko do starć i budowania. W końcu czym byłaby gra z „Minecraft” w tytule bez eksplorowania otwartego świata? W przypadku Legends na mapie znajdziemy przydatne zasoby oraz moby znane z Minecrafta, przy czym wiele z nich będzie znacznie bardziej przyjazna niż w oryginale i pomoże nam odeprzeć inwazję świniopodobnych Piglinów.

Minecraft Legends zadebiutuje 18 kwietnia 2023 roku. Tytuł zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

Przypomnijmy, że już w czerwcu potwierdzono, iż gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej, oraz podano wymagania sprzętowe.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej